Laptop Varken Masaüstü PC Almak

Ben fx 8150 işlemcili masaüstü kullanırken elektrik faturası 36 TL gelmişti. Masaüstü bilgisayarı satıp laptop aldım, 9 TL düşüş oldu faturada. İkinci olarak da bana göre dizüstünün performans düşüklüğü büyük ölçüde sabit diske bağlı, onu SSD ile değiştirdiğin zaman uçar.

Oyun performansları söz konusu. Laptoplar çok ısınıyor. Tozlandığı zaman temizlemesi biraz daha uğraştırıyor. Garantisi bitmeden içini açmanız garanti açısından sıkıntı yaratıyor. Hiç açmadım ama duyduğum kadarıyla laptopların da termal macun yenilenmesi biraz uğraştırıyormuş.

Ben de masaüstünü daha performanslı buluyorum ama ilk aldığım masaüstünde fx 8150 diye berbat bir işlemci vardı. Benim de aklımdan masaüstü geçmiyor değil ama alırsam intel işlemcili bir masaüstü toplayacağım.

O da var ama asıl sebep verimsiz olması ve mimari yapısının bozuk olmasından kaynaklı bir nefret:) Hata yapıp arkadaşın tanıdığı bir bilgisayarcıdan toplatmıştık, adam fx 8150 koydu tek modül ram, thermaltake commander 750 watt kasa; sistem hiç içime sinmedi ben de sattım. O günden bu yana hem arkadaşa hem de o bilgisayarcıya gıcığım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı