Laptop varsayılan görüntüleme bağdaştırıcısı değiştirme

Metehan A.

Hectopat
Dizüstü bilgisayarımda çift ekran kartı var. Birisi Intel HD 630, diğeri GTX 1050. Intel HD Graphics 630 ekran kartım hem 6 bit renk seçeneği ve yenileme hızının değişmemesi dolayısıyla varsayılan görüntüleme bağdaştırıcısını değiştirmek istiyorum fakat internette ne yazsam bulamadım. Ne BIOS'tan ne NVIDIA Denetim Masası'ndan. Lütfen şunun kolay yolu olmalı yardım edin.

gör.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu değiştiremezsiniz. Hem değiştirseniz bile yenileme hızı artmaz. O ekran ile alakalı. Zaten oyun oynarken NVIDIA görüntüyü oluşturuyor.
Ya da laptopu söküp kabloyu hariciye bağlayacaksınız oluyorsa.
Dizüstü bilgisayarımda çift ekran kartı var. Birisi Intel HD 630, diğeri GTX 1050. Intel HD Graphics 630 ekran kartım hem 6 bit renk seçeneği ve yenileme hızının değişmemesi dolayısıyla varsayılan görüntüleme bağdaştırıcısını değiştirmek istiyorum fakat internette ne yazsam bulamadım. Ne BIOS'tan ne NVIDIA Denetim Masası'ndan. Lütfen şunun kolay yolu olmalı yardım edin.

Eki Görüntüle 946481
Hatta daha önce ben de denemiştim. Öyle kalsın. Gerektiği zaman NVIDIA otomatik devreye giriyor zaten.

Buradan yardım alabilirsiniz belki hocam.

Bilgisayarınızda ancak MUX Switch varsa yapabilirsiniz. Yoksa yapabileceğiniz bir şey yok maalesef.

Bilgisayarım MSI olduğu için BIOS'tada değitirme yok.
Bunu değiştiremezsiniz. Hem değiştirseniz bile yenileme hızı artmaz. O ekran ile alakalı. Zaten oyun oynarken NVIDIA görüntüyü oluşturuyor.
Ya da laptopu söküp kabloyu hariciye bağlayacaksınız oluyorsa.

Hatta daha önce bende denemiştim. Öyle kalsın. Gerektiği zaman NVIDIA otomatik devreye giriyor zaten.

Yenileme hızını çözünürül düşürerek diğer masaüstü bigisayarımda arttrdı 75 Hz'ye, ve bazıözelliklerin açık olduğunu görebilitordum, ama bunu dizüstünde yapmaya çalıştığımda kilitli olduğu farkedebiliyorum, ve Intel HD Graphics'i devre dışı bırakıp PC'yi yeniden başlatınca yenileme hızı 64 oldu, ama değiştiremedim çünkü ekran kartına bağlı değil.
NVIDIA sürücüsü yükleyin.

Hepsi yüklü.

Geri
Yukarı