Laptop vs masaüstü

Unknowise

Picopat
Daha fazla  
Başlıktaki gibi. Şu ana kadar hep laptop baktım fakat masaüstü aklıma geldi lise 1'e geçeceğim gelecek sene. Alacağım olan laptop veya masaüstünü hem lisede hem üniversitede kullanırım diye düşünüyorum. Üniversitede zor olur mu? Bir daha yeni bir bilgisayar alma şansım pek yok zengin değiliz neredeyse ikisi de aynı fiyata geliyor 4060'lı düşünüyorum.
Kafamda bunu düşündüm beğeniliyor. Termal macunu değiştirip rahatıma bakarım. Sizce hangisini tercih etmeliyim? İyi sosyaller.

Ekonomi sıkıntı. 3 yıla kadar neyin ne olacağı hiç belli olmaz. Biz iyimser ilerleyelim. Ekonomi şimdiki kaldığını düşünürsek üni kazanıp gittiğinde eve çıkman çok zor. Mecbur kyk ya da daha uygun bir yurt olacak. Masaüstü aldığında göç eder gibi kasa monitör taşıyacağına her tatilde laptop alır keyfine bakarsın. Yeri gelir tuvalette dizi izlersin, yeri gelir laptopu alır arkadaşına gider beraber oyun oynarsınız, kütüphaneye gidip sabahlarken kah müzik dinlersin kah makale okursun. Laptop aşırı mantıklı.

Başlıktaki gibi. Şu ana kadar hep laptop baktım fakat masaüstü aklıma geldi lise 1'e geçeceğim gelecek sene. Alacağım olan laptop veya masaüstünü hem lisede hem üniversitede kullanırım diye düşünüyorum. Üniversitede zor olur mu? Bir daha yeni bir bilgisayar alma şansım pek yok zengin değiliz neredeyse ikisi de aynı fiyata geliyor 4060'lı düşünüyorum.
Kafamda bunu düşündüm beğeniliyor. Termal macunu değiştirip rahatıma bakarım. Sizce hangisini tercih etmeliyim? İyi sosyaller.

Şu şekilde öneri yapayım laptop ile masaüstü bir olmaz çünkü laptop daha fazla ısınır ısındığı için fazla drop yersiniz fakat masaüstünde o kadar da büyük bir drop yemezsiniz o kadar büyük bir ısınma problemi ile karşılaşmazsınız sana tavsiyem şu laptop almaktansa masaüstü almak daha mantıklı fakat kullandığın amaca göre değişir teşekkürler.

Masaüstü performans olarak her türlü daha iyi olacaktır ama burada kullanıcı ihtiyacı söz konusu, Okula götürmek, farklı şehre taşımak gibi dertleriniz olacaksa ihtiyacınıza uygun olarak Dizüstü tercih edebilirsiniz.

Hocam taşımakla ilgili üniversite olur sadece. Başka taşıma olmaz. Bu yüzden hangisini tercih etsem bilemedim. Masaüstü kullanılır mı üniversitede?

Üniye kadar masaüstü sonra laptop da olabilir ama yine karşımıza enflasyon canavarı çıkıyor :( Şimdi 20k ya alabileceğin laptopu 3 sene sonra ne kadara alacaksın o da ayrı merak konusu.

Hocam taşımakla ilgili üniversite olur sadece. Başka taşıma olmaz. Bu yüzden hangisini tercih etsem bilemedim. Masaüstü kullanılır mı üniversitede?
Yukarıdaki hocamın da dediği gibi 4 sene sonrasını düşünerek laptop alman çok mantıksız olur. Masaüstü almanız daha mantıklı olacak.

Çok yüksek bir performans istemiyorum attığım linkteki ürünün ekran kartı 140 watt. En yüksek grafikli sanırım sadece RDR 2 oynarım.

Hocam üniversitede çok fazla bilgisayar gerekiyor mu bilmiyorum fakat masaüstü daha iyi bir seçim olacaktır (performans açısından)

Geri
Yukarı