Laptopa çay döküldü

toomanynights

Kilopat
Makaleler
5
Klavyenin üstüne çay döküldü. Şu an tüm fonksiyonları çalışıyor ama çayın döküldüğü tuşlarda basış hissiyatı ve sesi eskisi gibi değil, daha tok. Dökülür dökülmez gücü kestim, üstündeki çayı aldım ve elektrik süpürgesi ile tüm klavyeyi kuruttum. 1 saatir de yan şekilde bekliyor. Şu an pilde çalışıyor, çalışmasında bir sıkıntı yok. Sanırım en çok space tuşuna girmiş, sesi ve hissiyatı hayli farklı. Başka sorun da şöyle ki laptopun klavyesi çıkmıyor. Yani temizleyebilecek tek yer garanti.
Garantisi bitti. Ne yapmamı önerirsiniz?

İlk önce ters çevirmen lazımdı bende dökmüştüm ters çevirdim hiçbir şey olmadı yani abim döktü ama ters çevirdik direk süpürgeyle çok yaklaştırmadan çektik galiba anakarta değmezse sıkıntı yok toksiklenmez çay şekerliyse o his olur.

Sorun çıkarsa harici klavye alıp kullanabilirsin. Çalışmasında sıkıntı olup olmadığı birkaç güne belli olur. Acısı sonradan çıkıyor. Çay şekerli değildir umarım. Şeker zarar verir. Yan çevirmek yanlış. Ters çevirmen gerekirdi. Klavyeyi kapatacak şekilde laptopu pirinç içine koy ve 10 saat kadar beklet. Pirincin suyu çekme özelliği vardır. Ama laptop içine kaçmamasına dikkat et. Telefonuna su kaçanların vazgeçilmez tekniğidir. Klavye bozulursa tuşlar takılı kalarak fazladan harf basmaya başlar. Bozulduğunu o şekilde anlarsın. Geçmiş olsun.

Sorun çıkarsa harici klavye alıp kullanabilirsin. Çalışmasında sıkıntı olup olmadığı birkaç güne belli olur. Acısı sonradan çıkıyor. Çay şekerli değildir umarım. Şeker zarar verir. Yan çevirmek yanlış. Ters çevirmen gerekirdi. Klavyeyi kapatacak şekilde laptopu pirinç içine koy ve 10 saat kadar beklet. Pirincin suyu çekme özelliği vardır. Ama laptop içine kaçmamasına dikkat et. Telefonuna su kaçanların vazgeçilmez tekniğidir. Klavye bozulursa tuşlar takılı kalarak fazladan harf basmaya başlar. Bozulduğunu o şekilde anlarsın. Geçmiş olsun.
Telefona su kaçanların vazgeçilmez tekniği derken çünkü pirinçten daha iyi yöntemler var.

Yan çevirmek yerine masaya bir tane havlu sericektiniz akabinde laptopun kasasını klavyesi havluya değecek şekilde koyacaktınız monitör bloğu masadan aşağı sarkacaktı bir dahakine böyle yapın.

Klavyenin arasını suyunu suyu sıkarak çıkarttığım ıslak mendil ile sildim, şu an durumu fena değil. Klavyenin ledlerinde de bir sorun yok.
Aslında şöyle hemen havlu bulamadğım için ters çevirip yatağın üzerine bastırdım ve çoğu çayı öyle aldım, daha sonra da elektirk süpürgesi ile temizleyip bir süre ters tuttum ama şöyleki ekran kapağı kapanınca klavyenin nefes alacağı yer kalmıyor gibi bir şey, o yüzden yan tuttum. Çay aşırı fazla dökülmedi, içeri ne kadar girdi bilmiyorum ama bir çay kaşığı kadar falan girmişse girmiştir. Hemen elektirk süpürgesi açıp çay kurumadan çekmeye çalıştım o yüzden.

Geri
Yukarı