Laptopa dökülen 502 yapıştırıcı nasıl çıkar?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sony Vaio VPCEH
i5 2450M
Nvidia 410M
WD Elements 500GB HDD
4x2 Samsung RAM
Windows 11 Pro (debloated)
Meslek
Öğrenci
Nasıl olduğunu falan sormayın, oldu işte. Aseton, zeytin yağı, tuz, gözlük cam silme suyu, kolonya, karbonat vb. her şeyi denedim. Farklı bir önerisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG-20240324-WA0012.jpeg
    IMG-20240324-WA0012.jpeg
    53,3 KB · Görüntüleme: 51
Nasıl olduğunu falan sormayın, oldu işte. Aseton, zeytin yağı, tuz, gözlük cam silme suyu, kolonya, karbonat vb. her şeyi denedim. Farklı bir önerisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Asetonu dökün çok fazla ovalayın, düz tornavidayla aseton yardımıyla altını kazıyın, aseton çözüm ama çok uğraştırır.

Artı -1 Eksi
Normalde tiner söküp atar fakat ekranı eritmesi daha olası. Bu yüzden aseton ve tinerden uzak durmanızı öneririm. Bir parça beze mazot damlatıp hafifçe silerseniz çıkaracaktır. Kokusu biraz rahatsız edebilir fakat bir güne kalmadan geçer.
Not: Mazotu kullanmayın. Monitörde kalıcı leke bırakabilir.
Başka bir konuda buldum belki yardımcı olabilir.

Artı -1 Eksi
Monitör üstü cam kaplı değilse çıkartman mümkün değil 502 v.b hızlı yapıştırıcıları - eriterek yapıştırma konusunda çok güçlü.

Saç kurutma makinesiyle ısıtıp denesenize belki ısnınca erir.
Isı ve ekranı deneyip bize örneklemeni bekliyorum, arkası ısınan ve heatsinklerle desteklenen bir teknolojiye önden de ısı vermek ilginç olacak.

Ilığın biraz üstü kaynamaya yakın olmayan bir sıcak suyla temizlenebilir belki zaten laptoplar çok ısınmıyor mu?

Ilığın biraz üstü kaynamaya yakın olmayan bir sıcak suyla temizlenebilir belki zaten laptoplar çok ısınmıyor mu?
Isınan yerler orası mı bi'tekrar araştır istersen -ki orası da ayrı ısınıyor. Senin ısı ile katılaşmış malzemelerin genleşme katsayıları farkından dolayı çözmek istediğini anlamayan sanırım okuma bilmiyordur da, bu kimyasalın ekran üst katmanını cam değilse net eriterek bütünleştiğine eminim.

Permatikle kazımayı deneyebilirsin. Denenebilecek çoğu şeyi denemişsin zaten, aklıma başka bir şey gelmedi.
Cam olsa veya daha basit bir yapıştırıcı, en temiz şey. Mürekkebi aydıngerden temizlediğimiz zamanları düşündükçe o kağıdın yüzey yapısı şu anki ekran malzemelerimizden daha iyi geliyor...

Gelişme olarak eklemek isterim. Cam üstü kazıcı ile kazıdım sonuç ekte ama hala ince bir tabaka var.

Bunun faydası olabilir ama ekran üzerinde olduğu için ekranın zarar görmesi muhtemel.

Hırdavatçı ile konuştum daha önce bir tanıdığının başına gelmiş 502 üzerinde pek bir etkisi olmamış düz Japon'ları çözüyormuş.

Dosya Ekleri

• IMG_20240325_220419.jpg
    IMG_20240325_220419.jpg
    63,9 KB · Görüntüleme: 5

Yeni konular

Geri
Yukarı