Laptopa farklı marka RAM takılırsa uyumlu olur mu?

Metehansa

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Laptopa içinde bulunandan farklı bir RAM takarsak bir şey olur mu? Laptopumun içindeki RAM'in fiyatları biraz pahalı. Başka bir RAM takarsam bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopa içinde bulunandan farklı bir RAM takarsak bir şey olur mu? Laptopumun içindeki RAM'in fiyatları biraz pahalı. Başka bir RAM takarsam bir şey olur mu?
Varsa aynısını alacaksın, yoksa da tavsiye etmem çünkü RAM almak sorunlu bir iş, anakartın her modeli desteklemeyebilir, iki RAM arası uyuşmazlıklar çıkabilir vs.

MHz, CL, V değerlerine bakarak anakartının desteklediği şekilde bir RAM seçimi yapman şart. İşini şansa bırakmak istiyorsan, istediğin RAM'i alabilirsin.

Zamanında iMac Mid 2011 cihazda, 2 X 2 GB Elpida ve 4 GB Kingston modulleri birlikte 5 sene kullandım. En ufak sorun yaşamadım. Yine eski bir Macbook cihazda farklı marka ramleri beraber kullandım. PC'nin RAM seçme ihtimali daha da düşük. Saçma yorumlara itibar etme al kullan. Bir sorun çıkarsa ben buradayım.

Desktopta anladığım kadarıyla RAMlerin aynı marka olması önemli ama laptopta nesil, frekans aynı olduğu sürece sıkıntı çıkarmaz. Sadece markasının dandik olmadığından emin olun (Hi-level, Longline gibi markalar olmasın).

Geri
Yukarı