Laptopa maden suyu döküldü

OA09

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Herkese merhaba arkadaşlar. Toshiba Satellite L70 dizüstü bilgisayara kardeşim maden suyu dökmüş ve bilgisayarın görünen tarafını hemen kurulamış ama bilgisayarı kapatmamış. Bilgisayar kendi kendine kapanmış daha sonra. Açmaya çalıştığında başta sadece aç kapa düğmesinin ışığı yanıyor ama daha sonra PC'de hiçbir tepki olmadan o ışıkta sönüyor. Olaydan haberdar olduğumda bilgisayarın pilini çıkarttım, kapağını açtım ve fön makinesi ile çok uzaktan hafif hava vererek kurulamaya(görünürde bir ıslaklık yoktu) çalıştım. Bir süre bekledi bu şekilde laptop ama hala aynı durumda açılmıyor. Sizce sebebi nedir ve bir çözüme ulaşabilir miyim?

Sokağa çıkma yasağı vardı o yüzden bir gün bekleyip götürdüm. Bu arada o süreçte ana kartı alkolle temizlememe bilgisayarcılar yanlış yapmışsın dediler. Çünkü sıkıntının nereden kaynaklandığını görmemizi neredeyse tamamen engelledin gibi bir yorum getirdiler.
Tamire götürdüğün kişilerin işlerinde iyi olduklarına emin misin? Bizim laptop da başta hala çalışıyordu ama tamirci bozmuştu.
Kötü bir tamircinin imkansız dediği cihazı iyi bir tamirci yarım saatte tamir edebiliyor.

Tamire götürdüğün kişilerin işlerinde iyi olduklarına emin misin? Bizim laptop da başta hala çalışıyordu ama tamirci bozmuştu.
Kötü bir tamircinin imkansız dediği cihazı iyi bir tamirci yarım saatte tamir edebiliyor.
Ankara’da yaşıyorum ve araştırarak götürdüm tamircilere. Ankara’da önerebileceğiniz tamirci varsa şansımı birde onda deneyebilirim.
Birde Toshiba Satellite L70-C-11-E Laptopuma anakart bulabilir miyim sizce arkadaşlar? İnternette baya araştırdım ama bulamadım ne yazık ki. Bu tarz anakart bulabileceğim belirgin bir yer var mı?

Ankara’da yaşıyorum ve araştırarak götürdüm tamircilere. Ankara’da önerebileceğiniz tamirci varsa şansımı bir de onda deneyebilirim.
Birde Toshiba Satellite L70-C-11-E Laptopuma anakart bulabilir miyim sizce arkadaşlar? İnternette baya araştırdım ama bulamadım ne yazık ki. Bu tarz anakart bulabileceğim belirgin bir yer var mı?
Ben de Ankara'da yaşıyorum ama ne yazık ki bildiğim iyi bir tamirci yok. Bulursan bana da haber verebilir misin?

Herkese merhaba arkadaşlar. Toshiba Satellite L70 dizüstü bilgisayara kardeşim maden suyu dökmüş ve bilgisayarın görünen tarafını hemen kurulamış ama bilgisayarı kapatmamış. Bilgisayar kendi kendine kapanmış daha sonra. Açmaya çalıştığında başta sadece aç kapa düğmesinin ışığı yanıyor ama daha sonra PC'de hiçbir tepki olmadan o ışıkta sönüyor. Olaydan haberdar olduğumda bilgisayarın pilini çıkarttım, kapağını açtım ve fön makinesi ile çok uzaktan hafif hava vererek kurulamaya(görünürde bir ıslaklık yoktu) çalıştım. Bir süre bekledi bu şekilde laptop ama hala aynı durumda açılmıyor. Sizce sebebi nedir ve bir çözüme ulaşabilir miyim?

Merhaba ve sorunu yaşıyorum su an. Acaba son durum nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ve sorunu yaşıyorum su an. Acaba son durum nedir?
Ne yazık ki bilgisayar ölü hala , ne tamir ettirebildim ne de anakartını bulabildim. Eğer yeni olduysa hiç bir müdahale etmeden bir bilgisayarcıya götürün en kısa sürede. Ankara’da yaşıyorsanız Çukurambar’da Atafix Bilişimi tercih edebilirsiniz.

Ne yazık ki bilgisayar ölü hala , ne tamir ettirebildim ne de anakartını bulabildim. Eğer yeni olduysa hiç bir müdahale etmeden bir bilgisayarcıya götürün en kısa sürede. Ankara’da yaşıyorsanız Çukurambar’da Atafix Bilişimi tercih edebilirsiniz.
RAM'inizi sökün ve silgi ile uçlarını temizleyin. Bunu uygularken BIOS pilini ve bataryanızı çıkartın.

Tüm parçaları kendim sökebilir miyim emin değilim. Sanırım bir bilgisayarcıya götürmem gerekcek.
Siz götürseniz iyi olur, dükkandan biliyorum zor sökülüyor. Temkinli olmak gerekiyor.

Konya'da iseniz yardımı olabiliriz, tamir edebilirler di, ama 3 ay oluyor neredeyse.

Bunu ilk zamanlarda uygulamıştım, ayrıca 3 farklı bilgisayarcı tamirini denedi ama ne yazık ki tamir edemediler.

Hava spreyi ile temizlemeyi dene.
Hava spreyi ile temizlemeyi dene.

Korkuyorum bazen yine geliyor o ses gecenin yarısı annemin yemek yapmasını bekliyorum yemek yapması en fazla 1 saatini alır sahur için ne olur bakın şu konuya.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı