Laptopa şekerli çay döküldü

Iyice temizlemen gerekiyor makineni. Demek ki neymis? Sekerli cay zararliymis arkadaşlar.
Ohoooo şeker Allahın cezası o konularda içinden geçiyor kullanıcı giriş aygıtlarının.
Konu sahibinin cihazı kapatıp, ters çevirip, içini açıp kurulaması lazımdı.
Şeker için ise sanırım klavyenin board alkolle temizlenebilir ama emin değilim.
Eğer sıvı anakarta değdiyse ileride pas yapabilir o sebeple kurulamak gerekli.

Öncelikler merhaba, yeni almış olduğum Lenovo Ideapad Gaming laptopumun klavyesine ve tocuhpadine biraz şekerli çay döküldü yani bir çay bardağın %10-15'i kadar falan güzelce kuruttum. Hiçbir sıkıntı yok bilgisayarım çalışıyor ama klavyem biraz sertleşti, touchpadimde hiçbir sorun yok ne yapmam gerekli, yardımcı olursanız sevinirim.

Sökebilirsen söküp suyla ve ardından izopropil alkolle temizlersen garanti olur ama sökmezsen sadece izopropil alkol kullan.

Yeni klavye al laptopun için, servise göndericeğine.

Adam sürekli klavye mi taşısın yanında :D

Hocam servise gönder. Kendin içini açarsan garantiden çıkar, laptop kasasının alrında beyaz bi kağıt varmış (bende de aynısı oldu yılbaşında aldığım monster laptopuma limon suyu döktüm :) teknosa vatan dolandım danışmak için yapılabilir mi diye onlar söyledi garantiden düşer falan)

Servise verebiliyorsanız verin. Şekerli çay kuruyunca şeker kaldığından haliyle yapışkan olduğundan sertlik oluşur. En iyisi değişim gibi şuan hocam

Geri
Yukarı