Laptopa soda döküldü

GÜNCELLEME: Teknik destek için servisi aradım ve kontrol için ürünü kargo ile göndermem gerektiğini, sıvı teması tespit edilirse garanti kapsamı dışında işlem yapılıp ürünün garantisinin kaldığı yerden devam edeceğini söyledi. Kontrol sonucu anakart, klavye vs. hangi bölüm ile temas varsa direkt değişim yapılma prosedürünü izlediklerini ve bahsedilen temizleme (sprey vs.) işlemini yapmadıklarını söylediler. Servise gönderdiğimde kesinlikle parça değişimi alacağım kesinleşti ama bu işlem yapılsa bile (garanti dışı işlem olarak) garantimin kaldığı yerden devam edeceğini belirtti. Yetkili servis dışında bir yere yaptırırsam garanti kapsamından tamamen çıkacak çünkü yetkili servis dışında müdahele edilmiş olacak, kendim yapmayı tercih etmiyorum çünkü daha önce laptop açma işlemine girişmedim uzaktan eğitim olduğu için ve dolar da yaklaşık 8 olduğu için daha da zarar vermemek adına güvenilir bir servise yaptırırım. Klavyenin sıvı geçirmeyen model olup olmadığını bilmiyorum, ürünü servise gönderirsem okulum açılmış olacak ve pandemi süreci olduğu için başkasından bilgisayar da temin edemiyorum. Sanırım risk alıp sömestr tatiline kadar bekleyeceğim. O süreçte yetkili servise gönderirim, değişim için yüklü bir miktar para talep ederlerse duruma göre başka bir serviste temizletme işlemini yaparım diye düşünüyorum. Yine de üzerine biraz daha düşünürüm.

Bugün temizletme işlemini halletim. Temizlemeyi güvenilir bir servis ile gerçekleştirdik ve işlem sırasında/sonrasında herhangi bir sorun çıkmadı. Bir süre daha gözlem aşamasında olurum. Herhangi bir sorunla karşılaşırsam zaten update ederim. Önerileriniz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Bugün temizletme işlemini halletim. Temizlemeyi güvenilir bir servis ile gerçekleştirdik ve işlem sırasında/sonrasında herhangi bir sorun çıkmadı. Bir süre daha gözlem aşamasında olurum. Herhangi bir sorunla karşılaşırsam zaten update ederim. Önerileriniz ve yardımlarınız için teşekkürler.
Bir sorun olursa yine yardımcı olmaya çalışırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı