Laptopa SSD ve hard disk takma

Wolra1n

Femtopat
Merhaba, benim 1 adet laptopum var ve çok yavaş çalıştığı için SSD almayı düşünüyorum ama SSD'yi hard diski çıkarmadan yani cihazımın CD yerini söküp oraya 1 disk okuyucu koyacağım, yani hard diski sökmeyeceğim. Laptop'um oyun ve tarayıcıları ortalama 25 Sn'de açıyor, ben 128 GB bir SSD takarsam verim alır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, benim 1 adet laptopum var ve çok yavaş çalıştığı için SSD almayı düşünüyorum ama SSD'yi hard diski çıkarmadan yani cihazımın CD yerini söküp oraya 1 disk okuyucu koyacağım, yani hard diski sökmeyeceğim. Laptop'um oyun ve tarayıcıları ortalama 25 Sn'de açıyor, ben 128 GB bir SSD takarsam verim alır mıyım?
Kullandığın uygulamaları SSD'ye kurarsan evet, verim alırsın.

Katırdan inip Ferrari'ye binmiş gibi olursun. Artık 2020 yılında her bilgisayara SSD şart oldu.

Tabii ki alırsın. Sanırım CD-ROM'a takmak istiyorsun. Önce şu aparattan almalısın;

Ardından takabilirsin.

SSD sisteminiz için çok ciddi oranda performans artışı sağlayacaktır... Aynı zamanda mevcut HDD kalacağı için depolama yönünden de avantaj sağlayacaktır.

Windows ve sık kullandığınız uygulamalar SSD tarafına yüklenirse verim daha fazla olacaktır.

Geri
Yukarı