Çözüldü Laptopa Su Dökülürse Ne Yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Öncelikle hemen kapatılmalı, batarya çıkartılmalı, eğer batarya gömülü ise, arka kapak açılıp bataryanın soketi sökülmeli. Bilgisayar kurumaya bırakılmalı pirinç vs. olabilir ama kesinlikle saç kurutma makinesi kullanmayın sonra ayarını tutturamayıp parçaları eritenleri çok gördük. Kuruduktan sonra (ortalama 1-2 gün bekletmenizi tavsiye ederim) bilgisayarı açabilirsiniz. Tabi bu çalışacağı anlamına gelmez ama belki kurtarabilirsiniz.
Merhaba, laptop kullanırken yani çalışıyor durumdayken su dökülürse ne yapılmalı? Özelikle anakarta gitmesin diye.

2 2.5 ay kadar önce kardeşim laptopuna 1 bardak çay dökmüş laptop kapanmış. Hemen fişten çekip bataryasını söktüm. İçini açıp içerisinde sıvı olan kısımlarda hiç bastırmadan sıvıyı peçete yardımıyla aldım. Fakat tuş takımı sabit üretilmiş o kısma erişim sağlayamadığım için laptopu geri topladım. Ekranla tuş takımı arasını prinç ile doldurdum. Ekran aşağıda kalacak şekilde laptopu bir köşeye kaldırdım. 1.5 gün sonra laptopu açtım 5 6 farklı tuşu çalışmıyordu. Tekrar kapattım ve 1 hafta ekran ve tuş takımı arasında prinç varken beklettim hiç fön tutmadım. 1 hafta sonra bütün tuşlar sorunsuz çalışıyordu. 2 aydır hiçbir sorun çıkarmadı.

2 2.5 ay kadar önce kardeşim laptopuna 1 bardak çay dökmüş laptop kapanmış. Hemen fişten çekip bataryasını söktüm. İçini açıp içerisinde sıvı olan kısımlarda hiç bastırmadan sıvıyı peçete yardımıyla aldım. Fakat tuş takımı sabit üretilmiş o kısma erişim sağlayamadığım için laptopu geri topladım. Ekranla tuş takımı arasını prinç ile doldurdum. Ekran aşağıda kalacak şekilde laptopu bir köşeye kaldırdım. 1.5 gün sonra laptopu açtım 5 6 farklı tuşu çalışmıyordu. Tekrar kapattım ve 1 hafta ekran ve tuş takımı arasında prinç varken beklettim hiç fön tutmadım. 1 hafta sonra bütün tuşlar sorunsuz çalışıyordu. 2 aydır hiçbir sorun çıkarmadı.
Teşekkür ederim yorumlarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı