Laptop'ın ekran kartının değişip değişmeyeceğini nasıl anlayabilirim?

Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Recep abi;
Technopat'ta yeniyim. Soracağım soruyu aradım. Ama bulamadım. Bu yüzden kusura bakmayın. MSI markalı yeni bir dizüstü bilgisayar alacağım. Bunun ekran kartının değişip değişmeyeceğini nasıl öğrenebilirim ? Yorumlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette araştırma yaparak grafik işlemcisinin MXM 3.0B slotunu kullanıp kullanmadığını öğren. Kullanıyorsa değiştirilir. Kullanmazsa değişmez.

Foruma yeni üye oldum başlık açmayı çözemediğim için burada sormak istiyorum; Bilgisayarımın modeli ACER Aspire 6930 ve ATI Radeon HD 4650 ekran kartı var. Sorunum şu : world of tanks oynarken ekran kararıp bilgisayar kilitleniyor, sadece bu oyunda oluyor. Bir tamirciye götürdüm ama ekran kartının değişmesi gerektiğini söyledi, parçayı bulamadığı içinde yapamadı. Ekran kartı illa aynı model mi olmak zorunda , daha iyi performans sağlayan bi kart takılabilir mi ? ve çok pahalı olur mu ? internette aradım parçayı bulamadım ama bulduğum zaman kendim taksam herhangi bir ayarlama yada güncelleme yapmam gerekir mi ?

Foruma yeni üye oldum başlık açmayı çözemediğim için burada sormak istiyorum; Bilgisayarımın modeli ACER Aspire 6930 ve ATI Radeon HD 4650 ekran kartı var. Sorunum şu : world of tanks oynarken ekran kararıp bilgisayar kilitleniyor, sadece bu oyunda oluyor. Bir tamirciye götürdüm ama ekran kartının değişmesi gerektiğini söyledi, parçayı bulamadığı içinde yapamadı. Ekran kartı illa aynı model mi olmak zorunda , daha iyi performans sağlayan bi kart takılabilir mi ? ve çok pahalı olur mu ? internette aradım parçayı bulamadım ama bulduğum zaman kendim taksam herhangi bir ayarlama yada güncelleme yapmam gerekir mi ?
Tek çaren yeni bir dizüstü almak, ekran kartı değiştiremezsin, ha sorunun çözümü yazılımsaldır bu arada.

ekrantı kartı çıkarılıp takılabiliyor benim bilgisayarda gömülü değil yani. baktırdım yazılım olarak sıkıntı yokmuş çip arızası varmış

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı