Laptoplar gerçekten çok mu ısınıyor?

90-100 derece bandına takılı kalmadığı sürece sorun olmaz.
90-100 derecede de sorun cikmiyor ben 20 yildir laptop kullaniyorum. 22 yillik HP laptopum icerideki odada o da acar acmaz 100 derece oluyor yavaslama disinda hicbir sorun yok. Bozulmasi ancak fabrikadan hatali ciktiysa veya uretim kalitesi dusukse oluyor.

Sağlıklıdır. 100C'de zaten throttle olmaya başlıyor. 95'in üzerine çıkmıyor kolay kolay o işlemciler.
Dostum sağlıklı falan değil bu, ironik sıcaklıkları normalleştirmeye çalışmayın boş boşa. Ayrıca laptopdan laptopa değişir o üzerine çıkması. 20-40 bütçe arası God of War'da bile görüyor 96-97 dereceyi.

Dostum sağlıklı falan değil bu, ironik sıcaklıkları normalleştirmeye çalışmayın boş boşa.
Hayatında kaç kere laptop kullandın da tecrübe ettin? TJMAX 100 değil 200 olsa 190 derece sağlıklı derdim. Her şey çipin desteklediği max sıcaklığın ne olduğuyla ilgili zaten ona göre üretiliyor her ürün. 11800H kullanırken zırt pırt zıplayan sıcaklıklarım ve throttle olan işlemcim 5800H kullanırken aynı derecelerde saat hızı bile kısmıyordu ki 94-95'e kendini sabitliyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı