Laptoplar gerçekten çok mu ısınıyor?

Bende Lenovo IdeaPad Gaming 3 (15ACH6) var ve gerçekten iyi bir soğutması var. Laptoptan laptopa değişkenlik gösterecektir elbet ama benim durumumda aynı özelliklerde aynı oyunlarda karşılaştırmalar yaptığımda çokta fazla farklılık yok, maksimum 5 derece fark görüyorum. Ama eğer bilgisayarı taşıman gerekmeyecekse masaüstüne yönelmen daha mantıklı olabilir.

Bende Lenovo IdeaPad Gaming 3 (15ACH6) var ve gerçekten iyi bir soğutması var. Laptoptan laptopa değişkenlik gösterecektir elbet ama benim durumumda aynı özelliklerde aynı oyunlarda karşılaştırmalar yaptığımda çokta fazla farklılık yok, maksimum 5 derece fark görüyorum. Ama eğer bilgisayarı taşıman gerekmeyecekse masaüstüne yönelmen daha mantıklı olabilir.
Hocam üniversiteyi şehir dışında okuyacağım. Bu sene başlayacağım dershanede de Laptop kullanılacakmış. O yüzden mecburi.

Cevaplar için teşekkür ederim, içim rahatladı :D

Amma boş yapmışlar, çaydanlık ısınıyor diye çaydan vazgeçmek kadar saçma söylediğin. Laptop tabii ki ısınır lakin ısınma da bir yere kadar, 90 derece üstünde uzun süre geçirirse sorun teşkil edebilir, 100 derecedeye kadar limiti var ki oraya da çıkmaz bile. Düzenli bakım, temiz kullanım yaptın mi tamam, bir de 300-500’e bir soğutucu çekersin 3-5 derece de o etki eder. 6 ay veya yılda bir de iç bakım yaparsan sorun olmaz. Yapmasan da abartı bir şey olmaz.

Isınırlar ancak çoğu durumda elinizi yakacak cinsten değil. Eğer ince bir laptop almıyorsanız ısındığı zaman klavyeyi kullandığınızda eliniz acımaz.

Sıcaklık olarak ise sistem yanmayacak rahat olun, çünkü bu parçaların bir limiti var. Örneğin kendi laptopumda gözlemlediğim kadarıyla CPU 98 derece olunca eğer laptop sessiz moddaysa güç kısıtlaması yapıyor kendi kendine ki sessiz olarak fanları köklemeden çalışmaya devam etsin.

Amma boş yapmışlar, çaydanlık ısınıyor diye çaydan vazgeçmek kadar saçma söylediğin. Laptop tabii ki ısınır lakin ısınma da bir yere kadar, 90 derece üstünde uzun süre geçirirse sorun teşkil edebilir, 100 derecedeye kadar limiti var ki oraya da çıkmaz bile. Düzenli bakım, temiz kullanım yaptın mi tamam, bir de 300-500’e bir soğutucu çekersin 3-5 derece de o etki eder. 6 ay veya yılda bir de iç bakım yaparsan sorun olmaz. Yapmasan da abartı bir şey olmaz.
Isınıyor diye vazgeçmedim. Ancak çaydanlık ısındığı için bozulmuyor veya performans kaybı yaşamıyor. Verdiğin örnek daha saçma bence.

Casper laptop kullanırken 2012 senesinde işlemci 90+ derecelerde geziyordu. Şimdi oyuncu laptopların çoğunluğunda 90 dereceyi geçmiyor sıcak zamanlarda olsa bile. Geçen varsa modeli kroniktir marka olarak bakmamak gerekli Casper ve Monster Clevo kasa hariç 😅

Arkadaşlar bu sene sınav senem. Acer Nitro 5 alacağım ay sonu. Ancak bu ısınma sorunundan çok dert yanan gördüm. Sadece Acer'de değil laptoplarda bu sorun çok oluyor galiba. Bana sorun çıkartır mı bu durum? Performans düşüşü, bozulma gibi durumlarla karşılaşır mıyım? RTX 3050 olacak aldığım laptopta.

Ben Excalibur kullanıyorum oyunlarda 96-104 derece.

Casper laptop kullanırken 2012 senesinde işlemci 90+ derecelerde geziyordu. Şimdi oyuncu laptopların çoğunluğunda 90 dereceyi geçmiyor sıcak zamanlarda olsa bile. Geçen varsa modeli kroniktir marka olarak bakmamak gerekli Casper ve Monster Clevo kasa hariç 😅
Kuzenimde Monster 1050 Tİ vardı. Laptopun kendi klavyesine dokunmak mümkün değildi neredeyse.

Geri
Yukarı