Laptoplarda U serisi işlemci nasıldır?

TechnoMan46

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Selamlar öncelikle. Aklımda bir laptop var taksit ile almayı düşünüyoruz. Alacağımız yerde bütçemize en uygunu bu. Bilgisayarın özellikleri:
  • i5 7200U
  • GTX 950M 2 GB GDDR5
  • 6 GB RAM
Görüldüğü gibi özellikler böyle. Oyun için kullanılacak. Biliyorum U işlemciler oyun için değiller Ultra güç tasarrufu için ancak dediğim gibi bütçeye en uygunu bu. İnternette derin bir araştırma yaptım çıkan sonuçlarda çok aşırı bir fark olmuyormuş oyunlarda vs.'de. Oyun için Hq tavsiye ediliyor genellikle ama bahsettiğim gibi U işlemcili var ve bütçem ona yetiyor. Oynanacak oyunlar GTA 5, BF 3-4-1, CoD Bo-IW-Ghosts, FIFA 17, PES 17, Metro serisi.
Bu yıla kadar çıkmış neredeyse tüm oyunlar diyebiliriz strateji harici.
Aklımı karıştıran birkaç olay gördüm oyun için U almayın diyorlardı ama bazı yerlerde de çok aşırı bir fark olmaz diyorlar diğer seriler ile. Ben de burada size danışmak istedim. Yardımcı olursanız çok memnun kalırım. Bahsettiğim oyunlarda ve gelecekte çıkan oyunlarda 768p medium ayarlarda vs sıkıntı çıkarır mı? Oyun harici sosyal medya, film vs. de olacak tabii ki ama bunları söylemeye gerek yok zaten. Testlere bakıyorum FPS değeri gayet iyi görünmekte ancak bütün soru işaretlerinin çözülmesi için size sormak istedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar öncelikle. Aklımda bir laptop var taksit ile almayı düşünüyoruz. Alacağımız yerde bütçemize en uygunu bu. Bilgisayarın özellikleri:
  • i5 7200U
  • GTX 950M 2 GB GDDR5
  • 6 GB RAM
Görüldüğü gibi özellikler böyle. Oyun için kullanılacak. Biliyorum U işlemciler oyun için değiller Ultra güç tasarrufu için ancak dediğim gibi bütçeye en uygunu bu. İnternette derin bir araştırma yaptım çıkan sonuçlarda çok aşırı bir fark olmuyormuş oyunlarda vs.'de. Oyun için Hq tavsiye ediliyor genellikle ama bahsettiğim gibi U işlemcili var ve bütçem ona yetiyor. Oynanacak oyunlar GTA 5, BF 3-4-1, CoD Bo-IW-Ghosts, FIFA 17, PES 17, Metro serisi.
Bu yıla kadar çıkmış neredeyse tüm oyunlar diyebiliriz strateji harici.
Aklımı karıştıran birkaç olay gördüm oyun için U almayın diyorlardı ama bazı yerlerde de çok aşırı bir fark olmaz diyorlar diğer seriler ile. Ben de burada size danışmak istedim. Yardımcı olursanız çok memnun kalırım. Bahsettiğim oyunlarda ve gelecekte çıkan oyunlarda 768p medium ayarlarda vs sıkıntı çıkarır mı? Oyun harici sosyal medya, film vs. de olacak tabii ki ama bunları söylemeye gerek yok zaten. Testlere bakıyorum FPS değeri gayet iyi görünmekte ancak bütün soru işaretlerinin çözülmesi için size sormak istedim. Yardımlarınızı bekliyorum.
NVIDIA GeForce GTX 950M
Burda yaklaşık ekran kartının oyun değerleri var. İşlemci ekran kartını fazlasıyla besler o konuda sıkıntı olmasın ama o ekran kartı pek iyi değil.
Edit:
Kısaca işlemci yönünde sıkıntı olmaz ekran kartını gayet iyi besler.

720p de normal ayarlarda bir sıkıntı çıkarmaz, arkadaşım 12GB RAM ve GT 940MX kullanıyor ve gayet güzel sonuçlar alıyor. Birde RAM değeri biraz düşük geldi, daha çok yükseltme şansınız yok mu?
Hocam RAM kolay onu yetmediği zaman yükseltirim. İlk oynayacağım oyunlara fazlasıyla yeter gibi.

NVIDIA GeForce GTX 950M
Burda yaklaşık ekran kartının oyun değerleri var. İşlemci ekran kartını fazlasıyla besler o konuda sıkıntı olmasın ama o ekran kartı pek iyi değil.
Edit:
Kısaca işlemci yönünde sıkıntı olmaz ekran kartını gayet iyi besler.
Ekran kartı şuan 1050' ler varken pek mantıklı seçim değil biliyorum ancak alacağım yerde en uygunu bu var. Dün moderatörlerin yorumunda GTX 950m kartını varsa epey kullanırsın orta şekerli iyi bir kart dediklerini gördüm. Bana yetecek düzeyde bir kart. Bu yıla kadar çıkan hiç bir oyunu oynayamadım ve ilk hedefim onlar bitirmek. CoD Bo-Iw-ghosts ve Bf3-4 hikayesi bu şekilde uzun oyunları oynayacağım ilk güncel olarak R6 ve GTA 5 var sadece aklımda. Testleri yeterli düzeyde geldi. Aklıma sadece işlemci takılmıştı.

Hocam eğer yanınızda taşımayacaksanız sistem toplamanızı öneririm.
Hocam maalesef taşıyacağım ve sadece taksitle alma imkanım var ve orada da toplama pc vs yok.

Fişten çıkardığında büyük performans kaybı yaşarsın.
Bahsettiğiniz olayı biliyorum. Akrabamın i7 6700hq ve GTX 960m li Asus N552vw laptobunda da oluyor fişten çıkarınca 50 60 FPS veren oyun birden kasmaya başlıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı