U serisi işlemci ile oyun oynanır mı?

Neutrino

Centipat
Ben bu Laptop'u okul işlerim için aldım. Arada bir oyuna girerim diye kafamda kuruyordum. Çok oyun oynamam. CS:GO'da tahmini kaç FPS alırım?

8 GB RAM 2400MHz DDR4.
512 GB SSD.
İntelcore i7 10510U.
MX230 2 GB GDDR5.

Oynanır diyen biri yüzünden almıştık kardeşime ama maalesef FIFA bile açılmamıştı. Yani U serisi işlemcilerin oyun performansının bu kadar kötü olacağını tahmin etmemiştim. Allahtan memnuniyetsizlik gerekçesiyle iademizi kabul ettiler de geri verdik. Ama CS:GO için belki biraz umut vardır.
Bu olay bi' arkadaşıma Evkur'daki çalışan 3 yıl önce 3.500TL'ye her oyunu ultra grafikte sorunsuz açar diye GT 730‚ A10 9700‚ 8 GB RAM ofis bilgisayarı vermesi gibi bir olay mı? Arkadaşımın jetonu sonradan düştü :(

Oynanır diyen biri yüzünden almıştık kardeşime ama maalesef FIFA bile açılmamıştı. Yani U serisi işlemcilerin oyun performansının bu kadar kötü olacağını tahmin etmemiştim. Allahtan memnuniyetsizlik gerekçesiyle iademizi kabul ettiler de geri verdik. Ama CS:GO için belki biraz umut vardır.
Oynanmaz zaten. Genel olarak iş için üretildi. Ancak benim sahip olduğum sistem 1280*800 çözünürlükte en düşük ayarlarda R6S bile oynatıyor. Tabii grafikler biraz kötü oluyor ama idare ediyorum.

U serisi işlemciler artık eskisi gibi değil performansları aynı numara kodlu işlemcilerle çok yakın. Tabi birebir aynı performansı beklemek doğru değil ama dediğim gibi artık eskisi gibi değil. Birde u işlemci varsa muhtemelen kasa zayıftır hava akışı vesaire çok iyi değildir oyun oynarken soğuk kalmasına dikkat edin.

Hocam 1.80 GHz'den birden 4.20 GHz'ye çıkıyor. Bu sorun olmaz mı?

Sorun olmazsa işlemcin güzel. 4/8.

Ama ekran kartı bir Vega 8 etmiyor hocam. Ve bu çok pahaladır. Bu bilgisayar yerine Monster alabilirdiniz.

Elden taksitle aldıysanız bir şey diyemem.

LoL, CS; GO gibi Online oyunlar oynarsınız.

Ama ben gidimde bir Darksouls 3 bitirim. Bir Batman Arkham Knight oynayım aman demeyin kasar.

Asıl sen yanlış bilgi verme ilk olarak en düşük ayarlarda demiyor 2. Si benim laptobumda mx230 ve 6gb ram vardı cs goda orta yarlarda 30 fps alıyordum. Yani burada tecrübe konuşuyo
Tecrübe mi? İşlemcin neydi peki? O yüksek ayarda oynatır mı dememiş zaten. Oynatır mı demiş. Ki onun bilgisayarı benimkinden çok daha güçlü.

GPU önemli. İşlemci U serisi de olsa ciddi performanslı olabilir. 10. Nesil Intel U işlemcileri örnek. U serisi işlemci ve GTX 1650 kombinasyonunun açamadığı oyun yok. Yanına MX230, MX250 gibi GPU'lar konulan laptopların oyun performansları zayıf oluyor. Ama bunlar bile birçok güncel oyunu en düşük ayarlarda 1080p'de 30FPS alacak şekilde oynatabilir.

Kardeşim milletin ağzı torba değil. Herkes her şeyi söylüyor. Ben de bir ara buraya buna benzer bir soru sormuştum, Ryzen 7 3750h 1660ti kombinasyonu darboğaz yapar dedi bazı çok bilmiş kişilikler. 1650 kombinasyonlu olanı aldım, bir hafta sonra firma işlemciyle RTX 2060 kombinasyonlayıp satışa sundu. Yani tam tersi de çıkabilir istişare etmen güzel ancak, bence aklında ne varsa onu yapman senin yararına olur.

Kardeşim milletin ağzı torba değil. Herkes her şeyi söylüyor. Ben de bir ara buraya buna benzer bir soru sormuştum, Ryzen 7 3750h 1660ti kombinasyonu darboğaz yapar dedi bazı çok bilmiş kişilikler. 1650 kombinasyonlu olanı aldım, bir hafta sonra firma işlemciyle RTX 2060 kombinasyonlayıp satışa sundu. Yani tam tersi de çıkabilir istişare etmen güzel ancak, bence aklında ne varsa onu yapman senin yararına olur.
Firmanın o şekilde satışa sunması o işlemcinin mükemmel olduğunu göstermez. Ryzen 3000 serisi mobil işlemciler forumda tavsiye edilmiyor zaten. Başkalarına çok bilmiş demeden önce kendine bir bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı