Render için U serisi işlemci almak mantıklı mıdır?

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
U serisi işlemci almak istiyorum. Biliyorum Watt değeri düşük olduğu için az ısınır ve laptopun pil ömrü uzun olur. Bu yüzden u serisi laptop almak istiyorum lakin kararsızım render alacağım sistemle ve Technopat Sosyal'de gezineceğim SSD'li u serisi işlemcili laptop almak sizce mantıklı mıdır bunlar için?

Render.
Sosyale girip gezinmek.
Rehber hazırlamak ve yazı yazmak için mantlıklı mıdır u serisi işlemciye sahip laptop?

Son düzenleyen: Moderatör:
U serisi işlemci almak istiyorum. Biliyorum Watt değeri düşük olduğu için az ısınır ve laptopun pil ömrü uzun olur. Bu yüzden u serisi laptop almak istiyorum lakin kararsızım render alacağım sistemle ve Technopat Sosyal'de gezineceğim SSD'li u serisi işlemcili laptop almak sizce mantıklı mıdır bunlar için?

Render.
Sosyale girip gezinmek.
Rehber hazırlamak ve yazı yazmak için mantlıklı mıdır u serisi işlemciye sahip laptop?
Dediğin çoğu şey için mantıklı ama render için uzun süreler bekleyebilirsiniz. U serisi modeller genelde çok güçlü olmuyor.

U serisi alınacaksa da benim önerim R7 3700U olur. U serisi çoğu modele göre güçlü, düşük güç tüketimine sahip ve fiyatları da kısmen uygun.

U serisi işlemcili cihazların pek bir kabiliyeti yok internette gezinmek ve basit işler yapmak dışında. Render alır, ancak uzun sürer ve cihaz ısınır. Ve güçsüz bir işlemciyle render aldığın için pil gereğinden daha hızlı tükenir. Zaten o pil iki üç senede %25-50 oranda kabiliyetini yitirecektir.

Intel'in h serisi var onlar render için iş görebilir ama illa u serisi alacağım diyorsan Ryzen 7 3700U.
.

.

Acer'li olanı bende kullanıyorum öyle küçük renderlarda iş görüyor.

Üniversite var bu yıl Allah'ın izniyle bu yüzden batarya benim için çok önemli. En az 7-8 saat taşısın isterim.

3700U bir cihaz tercih edebilirsiniz. Yalnız alırken alacağın modelin batarya boyutuna da dikkat et. Bazen "işlemci zaten az güç tüketiyor" diyerek küçük bataryalar koyuyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı