Laptopta batarya ne kadar önemli?

@yusufklncc alacağım laptopa karar vermedim. Ben performansı iyi, uzun pil ömrü sunan ve yıllar boyu kullanabileceğim bir cihaz arıyorum. Ultrabook veya Gaming laptop olabilir. Bu kriterleri karşılasın yeter. Ama pil ömrü yüksek cihazlara baktığımda fiyatları yüksek oluyor, sadece uzun pil ömrü aradaki bu farka değer mi bilmiyorum.
@chaturanga evet laptop için pil gücü önemli, powerbank gibi bir çözüm bulamazsam ikinci el ve pil gücü yüksek bir cihaz bakacağım sanırım.
@Ümmet Tarhan maalesef laptopta iş yaptığım için ayrılmaz bir parçam olmuş durumda. Telefondan aynı işlemleri yapamam.

@Kagan61 cihazınız güzelmiş. Tam istediğim pil değerlerine sahip aslında. Ama fiyatı fazla. Bu fazlalığı düşük pil ömürlü bir laptop ve bir powerbank ile çözebilir miyim onu merak ediyorum.

Bu laptop kesinlikle fiyatına değer benim cihaz 2K ekranı olan 1.5 kg olan model sanırsam şu an TR de yok sadece 4K modeli var o da biraz tuzlu ve 2.5 kg civarında stoklara gelmesini bekleyebilirsiniz ısı problemi dışında bir problem yaşamadım o da 1 yıldır macun değiştirmiyorum.

@yusufklncc alacağım laptop'a karar vermedim. Ben performansı iyi, uzun pil ömrü sunan ve yıllar boyu kullanabileceğim bir cihaz arıyorum. Ultrabook veya gaming laptop olabilir. Bu kriterleri karşılasın yeter. Ama pil ömrü yüksek cihazlara baktığımda fiyatları yüksek oluyor, sadece uzun pil ömrü aradaki bu farka değer mi bilmiyorum.
@chaturanga evet laptop için pil gücü önemli, powerbank gibi bir çözüm bulamazsam ikinci el ve pil gücü yüksek bir cihaz bakacağım sanırım.
@Ümmet Tarhan Maalesef laptop'ta iş yaptığım için ayrılmaz bir parçam olmuş durumda. Telefondan aynı işlemleri yapamam.
@Kagan61 cihazınız güzelmiş. Tam istediğim pil değerlerine sahip aslında. Ama fiyatı fazla. Bu fazlalığı düşük pil ömürlü bir laptop ve bir powerbank ile çözebilir miyim onu merak ediyorum.
Bütçeniz nedir?

Prize na kadar uzak kalabilirsiniz ki? Laptop için satılan powerbanklar çok verimli çalışmıyor. Zaten oyun falan oynarsanız yüksek voltaj çekileceği için o powerbanktan hayır gelmez. Laptopun amacı Evden Okula-işe götürmek, kütüphanede kullanmak, salonda tv izlerken ayaklarını masaya uzatıp da kucağında oyun oynamak(Benim gibi) Bu tarz keyifli işler için laptop biçilmiş kaftan. Kablo da çok sıkıntı olmuyor. Zaten pilde oyun falan düşünüyorsanız o pilin ömrü 1 yıl bile değil.

@Artoria Pendragon hocam peki konudan bağımsız olarak 8 GB Ram(+8 Upgrade yapabileceğim), 256 SSD, CSGO sabit 60 FPS verecek bir işlemcisi olan ve hızlı şarj destekleyen 8 - 10K arası bir laptop var mıdır? Benim gözüme Matebook D15 r5 ikinci el laptoplar çarptı ama sıfır almak daha iyi olacaktır. Öneriniz var mıdır?

İkinci elde çok fazla seçenek var hocam. Konumunuz da önemli. Ancak sıfır için bunu önerebilirim sanırım. Gömülü 8GB bellek ile geliyor. Bir tane boş slot var oraya da yükseltme yapabilirsiniz. Yine de Ege hocam bir şey eklemek ya da düzeltmek isterse yapar.

@yusufklncc Attığınız cihaz güzel ama içerisinde ekran kartı da olduğu için fiyatı tuzlu oluyor ve bütçeyi aşıyor. Ben sıfır olarak 8 - 9k civarında İdeapad 3 R5 5500u işlemcili modele baktım ama ram'ler8 GB modeller 4 + 4 şeklinde konumlandırılmış ve bu ram'lerden birisini de lehimli yapmışlar. O yüzden işimi görmez. Sizin de bu fiyat bandında öneriniz varsa yazabilirsiniz teşekkürler.

Ayrıca HP 15s serisinin ucuz laptop'ları da var ama yorumlarda 3 saatte şarj oluyor yazmışlar. Bu çok uzun bir süre.

Geri
Yukarı