Laptop'ta En İyi Oyun Performansını Nasıl Alırız?

Kısaca anlatayım bataryalar uzun süre elektrik ile yüklenmezse, pilin içindeki hücreler ölür ve batarya artık eskisi gibi elektriği hücrelerine depolayamaz.

Teşekkürler. Peki bu bilgisayarı almadan önce bilgisayar en az 3 ay hiç açılmamış geliyor. Bu sırada bataryasına nasıl bir şey olmuyor?

Ben uzun zamandır bataryasız fişe takılı bir şekilde kullanıyorum. Kardeşim her gün fişi çekiyor ancak bilgisayar ilk günkü gibi canavar.

Birden bir şey olsun da o zaman görürsün. Bende öyle kullanıyordum ama bataryanın önemini anlayıp tekrar taktım.

Bataryanın %50 - 60 arası saklanması gerekir. %0 ve ya %100 dolu saklandığında batarya ömrü kısalacaktır. Bataryasız fişte oynamak oluşacak elektrik kesintisinde cihazın aniden kapanması yüzünden hard diske zarar verir. Ayrıca elektrik şebekeniz de gerilim dalgalanması oluşursa anakart'ın voltaj regülatörüne zarar verebilirsiniz bu durum cihazın çalışmamasına neden olur ve serviste tespit edilirse ürün garanti dışı kalır.

Bataryasız fişte verim alırsın ancak elektrik kesildiğinde sistemin ömrü kısalır. Asıl önemli olan elektriğin gelmesi ile oluşan yüksek akımda eğer laptopunuz fişe takılı ise sistemin yanma ihtimali yüksek. Çünkü bunun yüzünden iki defa soket değiştirdim. Ayrıca sistem giderek yavaşlamaya başladı.

Tamam arkadaşlar doğru söylemiş batarya takılı iken fişe takmayı ama her zaman %100'de bırakırsan en fazla 2-3 yıl dayanır. Oyun oynarken fişe takarsın. Normal gezinmede batarya da yaparsın.

Kardeş güç ayarlarını yüksek performansa ayarla belki artabilir performansın, ben oyle kullanıyorum faydasını gordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı