Laptopta gri çizgiler var

Pekear

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB Ram (8x2)
Herkese merhabalar. 3 haftalık Lenovo Ideapad Gaming 3 82K200K0TX model laptop kullanıyorum. Far Cry 3 oyununu oynarken fark ettim ki ekranın özellikle sol kısmında grimisi çizgiler var. Videonun sol kısmına odaklanırsanız görebilirsiniz. İşin garip tarafı şu: Normalde motion blur ve anti aliasing ayarları açık olunca bu çizgiler neredeyse fark edilmeyecek düzeye iniyor. Fakat o ayarları kapatınca aynen videodaki gibi çizgiler görüyorum. Oyundan oyuna yoğunluğu değişiyor fakat genel olarak test ettiğim her oyunda var diyebilirim. Sizce bir sorun var mıdır? Bu donanım parçalarının hasarlı olduğunu gösterir mi?

Edit: Şu anda sadece resim yükleyebildim videoyu atmaya çalışacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Minimap ın direkt üstünde dikey çizgiler olarak görünüyor.

Dosya Ekleri

• 20220809_133352.jpg
    20220809_133352.jpg
    226,1 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Herkese merhabalar. 3 haftalık Lenovo Ideapad Gaming 3 82K200K0TX model laptop kullanıyorum. Far Cry 3 oyununu oynarken fark ettim ki ekranın özellikle sol kısmında grimisi çizgiler var. Videonun sol kısmına odaklanırsanız görebilirsiniz. İşin garip tarafı şu: Normalde motion blur ve anti aliasing ayarları açık olunca bu çizgiler neredeyse fark edilmeyecek düzeye iniyor. Fakat o ayarları kapatınca aynen videodaki gibi çizgiler görüyorum. Oyundan oyuna yoğunluğu değişiyor fakat genel olarak test ettiğim her oyunda var diyebilirim. Sizce bir sorun var mıdır? Bu donanım parçalarının hasarlı olduğunu gösterir mi?

Bir sorun göremedim ben.

Herkese merhaba. 3 haftalık Lenovo Ideapad Gaming 3 82K200K0Tx model laptop kullanıyorum. Far Cry 3 oyununu oynarken fark ettim ki ekranın özellikle sol kısmında grimisi çizgiler var. Videonun sol kısmına odaklanırsanız görebilirsiniz. İşin garip tarafı şu: Normalde Motion blur ve anti aliasing ayarları açık olunca bu çizgiler neredeyse fark edilmeyecek düzeye iniyor. Fakat o ayarları kapatınca aynen videodaki gibi çizgiler görüyorum. Oyundan oyuna yoğunluğu değişiyor fakat genel olarak test ettiğim her oyunda var diyebilirim. Sizce bir sorun var mıdır? Bu donanım parçalarının hasarlı olduğunu gösterir mi?

Ekran kartın veya monitörün ile ilgili büyük ihtimalle.

Bir sorun göremedim ben.
Hocam telefon video kalitesi iyi değil biraz zor gözüküyor videoyu yüklüyorum orda en azından biraz daha belli.

Ekran kartın veya monitörün ile ilgili büyük ihtimalle.
Laptop kullanıyorum ve daha 3 haftalık, sıcaklık değerlerinde bir sorun da yok ve hiçbir şekilde darbe almadı. Yine de ekran kartında bir sorun olabilir mi?

Hocam telefon video kalitesi iyi değil biraz zor gözüküyor videoyu yüklüyorum orada en azından biraz daha belli.

Laptop kullanıyorum ve daha 3 haftalık, sıcaklık değerlerinde bir sorun da yok ve hiçbir şekilde darbe almadı. Yine de ekran kartında bir sorun olabilir mi?

Ekran kartınız neydi? Ekran kartınızın kaldırmasını oyunları oynadınız mi hiç? Ekran kartınız yanmış olabilir. Tam emin değilim hemen korkmayın.

Ekran kartınız neydi? Ekran kartınızın kaldırmasını oyunları oynadınız mi hiç? Ekran kartınız yanmış olabilir. Tam emin değilim hemen korkmayın.
RTX 3060 90W ekran kartı var laptopta. Sıcaklık 75 dereceyi geçmiyor onun dışında FPS değerleri güncel oyunlar dahil olmak üzere gayet iyi. Sadece bu çizgilerin kötü bir şeyin habercisi olmasından korkuyorum. Normal olup olmadığını bilmiyorum.

Peki oyun ayarlarınız düşük mü yani ayarları düşükte mi kullanıyorsunuz.
Oyunları genelde ultra ayarlarda kullanıyorum fakat bazı oyunlarda anti aliasing ve motion blur ayarlarını kapatıyorum. Örneğin Far Cry 3 Anti Aliasing kapalı olarak oynuyorum çünkü hareket bulanıklaşmasını tetikliyor, Anti Aliasing ayarını açınca bahsettiğim çizgiler büyük bir oranda kayboluyor. Benim de endişelendiğim nokta bu aslında, neden bazı ayarları açınca çizgilerin kaybolduğu ve kapatınca geri geldiği.

Yeni konular

Geri
Yukarı