Laptopu sürekli sarjda kullanmak zarar verir mi?

FarukS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu konu hakkında bir sürü konu açılmış ama hep cevaplar birbirinin tersi şeklinde. Acer Nitro 5 modeli var elimde ve bataryası gömülü. Yani içini açmadan çıkartamam. Bu laptopu 7/24 prizde kullanıyorum. Kullanmadığım zaman bile prizde. Bu şekilde kullanım bataryaya çok zarar verir mi? Nasıl kullanmam gerekmekte? Oyun oynadığım için bataryada kullanımda kasıyor.

Kullanmadığın zaman şarjdan çıkartman gerekir. Fakat kullanırken prize takarsan laptop enerjiyi prizden çeker, bataryaya zarar gelmez. 2 haftada bir tam boşaltım ve dolum yapmanı öneririm.

Bu konu hakkında bir sürü konu açılmış ama hep cevaplar birbirinin tersi şeklinde. Acer Nitro 5 modeli var elimde ve bataryası gömülü. Yani içini açmadan çıkartamam. Bu laptopu 7/24 prizde kullanıyorum. Kullanmadığım zaman bile prizde. Bu şekilde kullanım bataryaya çok zarar verir mi? Nasıl kullanmam gerekmekte? Oyun oynadığım için bataryada kullanımda kasıyor.
Vermez Hocam.

Eğer şarjınız %100 ise gücü prziden alarak çalışır, bataryanın bir önemi kalmaz. Zaten aksi şekilde olsaydı oyuncu laptopları üretilmezdi. Pil sadece şalter görevi görür, merak etmeyin. Emin olun laptop kullanan oyuncuların hepsi o şekilde kullanıyordur büyük ihtimalle.

Geri
Yukarı