Laptopum Cinebench testinde normalden daha az performans veriyor

• Konuyu başlatan Seemih
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 923

Seemih

Picopat
Daha fazla  
7840HS işlemciye sahip laptopum Cinebench testinde internetteki değerlere göre çoklu çekirdekte 1000 puan tek çekirdekte ise yaklaşık 300 puan kadar daha az performans gösteriyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba donanımda bir sıkıntı mı var?

Son düzenleme:
7840HS işlemciye sahip laptopum Cinebench testinde internetteki değerlere göre çoklu çekirdekte 1000 puan tek çekirdekte ise yaklaşık 500 puan kadar daha az performans gösteriyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba donanımda bir sıkıntı mı var?
Cihaz ne? Cihaz performans modunda mı? Sıcaklık değerleri ne?

7840HS işlemciye sahip laptopum Cinebench testinde internetteki değerlere göre çoklu çekirdekte 1000 puan tek çekirdekte ise yaklaşık 500 puan kadar daha az performans gösteriyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba donanımda bir sıkıntı mı var?

Kaç puan aldın? Sıcaklıklar ne durumda?

Cihaz ne? Cihaz performans modunda mı? Sıcaklık değerleri ne?

Cihaz Hp Victus 16 performans modunda fanlar otomatik ayarda sıcaklık çoklu çekirdekte 73 dereceyi geçmedi tekli çekirdekte daha da düşük.

Victus mu kullanıyorsun? İşlemci Core parking tarzı bir ayar ile arttırabilirsin belki performansı.

O ne demek nasıl oluyor? Evet HP Victus 16 kullanıyorum.

Kaç puan aldın? Sıcaklıklar ne durumda?

Çoklu 15500 civarı tekli 1570 gibi bir şeydi. Sıcaklıklar iyi çokluda 73 dereceyi geçmedi.

Limitli büyük ihtimalle ya, quick CPU indirip ana ekranı SS atsana. İşlemci park etme durumunu ayarlayalım tam GHz değerinde çalışınca artar belki performans.

Yarın ilk işim dediğini yapmak olacak buraya atarım inşallah.

Limitli büyük ihtimalle ya, quick CPU indirip ana ekranı SS atsana. İşlemci park etme durumunu ayarlayalım tam GHz değerinde çalışınca artar belki performans.
Hocam bu konuyu görünce ben de bir deneyeyim dedim;

1696884820414.png

Bu uygulama hep böyle bozuk mu çalışıyor? :D Tekli çekirdek performansım niye böyle çıktı benim acaba? 5543637 pts :D

Yeni konular

Geri
Yukarı