Laptopum oyun oynarken kapanıyor

LuXe

Decapat
Daha fazla  
Dostlar selam, yeni laptop aldım internetten sistem ortalama sistem ama oyunlarda gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir oyun oynarken bilgisayar bir anda kapanıyor kendini yeniden başlatıyor. Sizce neden oluyordur ve nasıl düzeltebilirim?

Bu normal hocam, önemli olan yükte ki sıcaklık. Laptop modelini ve donanım özelliklerini ne zaman söylemeyi planlıyorsunuz bize?

Bir anda bir sürü mesaj geldi onlara kafa yoruyordum kusuruma bakmayın.
Ekran karrtı GeForce GTX 1650 Ti
8 GB RAM
Intel(R) Core(TM) i5-10300H CPU @ 2.50GHz 2.50 GHz işlemci
Bu kadarı yeterlidir sanırım...

Bir anda bir sürü mesaj geldi onlara kafa yoruyordum kusuruma bakmayın.
Ekran karrtı GeForce GTX 1650 Ti
8 GB RAM
Intel(R) Core(TM) i5-10300H CPU @ 2.50GHz 2.50 GHz işlemci
Bu kadarı yeterlidir sanırım...

Teşekkürler maalesef tam yeterli değil, cihaz modeli nedir? Örneğin ASUS ROG STRIX G513 gibi. Marka ve model.
Ek olarak o cihaz garantiye gidecek gibi duruyor. Cihazı kullandığınız yer neresi? Yani mesela düz bir masa mı? Çok sıcak bir alan mı? Bunlarda çok fark ediyor. Mesela dümdüz bir masada serin bir yerde deneyebilirsiniz.

Teşekkürler maalesef tam yeterli değil, cihaz modeli nedir? Örneğin ASUS ROG STRIX G513 gibi. Marka ve model.
Ek olarak o cihaz garantiye gidecek gibi duruyor. Cihazı kullandığınız yer neresi? Yani mesela düz bir masa mı? Çok sıcak bir alan mı? Bunlarda çok fark ediyor. Mesela dümdüz bir masada serin bir yerde deneyebilirsiniz.

Haklısın bu mevsimde hava sıcak olabiliyor serin ortam önemli ve tozlu yerlerde ( halı vb olabilir) o yerlerde kullanmamak önemli.

Oynadığım alan basit bir masa ama odam genelde sıcak oluyor malum havalar sıcak. Serin bir yerde oynama imkanım pek yok odamdan başka bir yere taşıyamam maalesef.
Bilgisayar modeli HP Pavilion Gaming 16-A0024NT

Oynadığım alan basit bir masa ama odam genelde sıcak oluyor malum havalar sıcak. Serin bir yerde oynama imkanım pek yok odamdan başka bir yere taşıyamam maalesef.
Bilgisayar modeli HP Pavilion Gaming 16-A0024NT

HP laptop ve Intel'in 100 derecelerde çalışan işlemcisi ile sıcak hava şartlarını birleştirince ortaya tabii ki doğal olarak bu kapanma sorunu çıkıyor hocam. Cihazda garantiye göndermelik bir durum görünmüyor. Havalar sıcak olduğu için aynı zamanda ısı sorunları ile meşhur marka olan HP olduğu için bu sorun var. Bilgisayarın altına soğutucu fan alabilirsiniz çözüm olur muhtemelen. En azından kapanmaz sadece throttle yapar ama oynamaya devam edersiniz.

HP laptop ve Intel'in 100 derecelerde çalışan işlemcisi ile sıcak hava şartlarını birleştirince ortaya tabii ki doğal olarak bu kapanma sorunu çıkıyor hocam. Cihazda garantiye göndermelik bir durum görünmüyor. Havalar sıcak olduğu için aynı zamanda ısı sorunları ile meşhur marka olan HP olduğu için bu sorun var. Bilgisayarın altına soğutucu fan alabilirsiniz çözüm olur muhtemelen. En azından kapanmaz sadece throttle yapar ama oynamaya devam edersiniz.

Bahsettiğiniz soğutucu için herhangi bir öneriniz var mı? Link atarsanız sevinirim.

Yükteki sıcaklık önemli hocam onları söylemeniz gerek.
Kapandığı andaki sıcaklık muhtemelen 83 88 arasında test yaptım ona dayanarak söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı