Laptopumun şarj yerinden “çıt” sesi geliyor

Zepett8

Picopat
Daha fazla  
Sony Vaio vpceh3s1e modelini kullanmaktayım. Batarya bozuk olduğu için sorunu olan şarj aletimi laptopa koli bandıyla bağlayıp kullanıyordum. Bir gün yine laptopu açarken SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekranını aldım. Ardından ise laptopumun şarj yerinden çıt çıt sesler gelip açıldıktan 30 saniye sonra kapanmaya başladı. Sorunun kaynağı nedir?

Sony Vaio vpceh3s1e modelini kullanmaktayım. Batarya bozuk olduğu için sorunu olan şarj aletimi laptopa koli bandıyla bağlayıp kullanıyordum. Bir gün yine laptopu açarken SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekranını aldım. Ardından ise laptopumun şarj yerinden çıt çıt sesler gelip açıldıktan 30 saniye sonra kapanmaya başladı. Sorunun kaynağı nedir?
Girişte kablo kırılması olabilir, soyulmuş kablo varsa birbirine ya da metal bir yüzeye temas ediyor olabilir. Devre kartında sorun olabilir. Şase alıyor olabilir vs vs vs. Bu gibi durumlarda destek almanız daha doğru olur.

Kısa devre var o çıt çıt sesleri o yüzden geliyor. Başka bir adaptör alın.

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası için bu konuya bakabilirsiniz.

Kısa devre var o çıt çıt sesleri o yüzden geliyor. Başka bir adaptör alın.
Laptopdaki şarj bölümünden kaynaklı oluyor olabilir mi?

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası için bu konuya bakabilirsiniz.
Sağ olun hocam zaten 1 kere bu mavi ekranı aldım.

@OnurOfc

Laptopumdakş çıt sesi çok fazla yükseldi. Cihazın içinden çıt çıt sesler geliyor. Uzun zamandır termal macun vb değiştirmedim ondan olabilir mi? Çıt çıt ses geldikten sonra kapanıyor kullanamıyorum cihazı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı