Laptopun çok ısınıp kapanmasını termal macun çözer mi?

Hamza41

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yarın bilgisayarın içini temizletmeye götüreceğim termal macunu falan yenileteceğim. Ondan sonra düzelir mi?
Formata gerek var mı?
Fiyatı tahmini ne kadar tutar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı ve işlemcide sıkıntı yoksa sorununuz temizlikten sonra muhtemelen çözülür. Tahmini fiyat 75 TL'den aşağıya almazlar.

Az çok biliyorsan termal macunu sen değiştir, genelde 20-25TL'lik kalitesiz macun kullanıyorlar o da fazla götürmez.
hocam içini ben açamadım acabilseydim denedim.Fakat vidalar yalama olmuş.Macunalrda kalitelisi fazla para.En iyisi bilene vermek.

Tutar mı ki o kadar ?
Faza birsey yok.macun kaliteli olursa eyvallah.

Kesin çözer diyorsunuz.
Termal macunun amacı bu zaten. İsındırmamak

Hocam içini ben açamadım acabilseydim denedim. Fakat vidalar yalama olmuş. Macunalrda kalitelisi fazla para. En iyisi bilene vermek.

Tutar mı ki o kadar?
Faza bir şey yok. Macun kaliteli olursa eyvallah.

Kesin çözer diyorsunuz.

Burada öyle orasını bilemem temizlik +macun

Verdiğiniz bilgiler yetersiz. Laptop özellikleri, laptop modeli en son ne zaman termal macun değişimi ve temizliği yapıldı ya da hiç yapıldı mı? Oyunda mı boşta mı ısınıyor? Kaç dereceye çıkıyor? Gibi bilmediğimiz sorular var.

Verdiğiniz bilgiler yetersiz. Laptop özellikleri, laptop modeli en son ne zaman termal macun değişimi ve temizliği yapıldı ya da hiç yapıldı mı? Oyunda mı boşta mı ısınıyor? Kaç dereceye çıkıyor? Gibi bilmediğimiz sorular var.

Özellikler resimde hocam. Ek olrk NVİDİA Geforce GTX 950M ekrankarti. Model: ASUS X550V.

2 sene önce formata vermiştim.Orda yapıldıysa yapılmıştır yoksa zannetmiyorum.
Boşta isinma pek olmuyor.
80-90 derece oluyor FIFA oynarken.
Ve çok da sürmüyor maçın 25-30. Dakikasında PC kapanıyor.
Screenshot_20220724-211329.png

Burada öyle orasını bilemem temizlik +macun
Tamam hocam sağolun ilginiz için.Genel olarak zamlandigi için pek de garanti veremiyorum fiyat için.

Geri
Yukarı