Laptopun eski Intel sürücüsü nasıl DDU olmadan güncellenir?

Cansuanddoga

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Lenovo Legion Y520 kullanıcısıyım. Intel HD 630 ve NVIDIA 1050 Ti ekran kartlarına sahip olan versiyonu var. NVIDIA'nın güncellemesini yapabildiğimden dolayı o en güncel sürümünde. Fakat bilgisayarımın Intel sürücüsünü uzun bir süredir güncelleyemiyordum. Güncelleme programı, güncelleme yapmayıp, Lenovo sitesinden indirin fiyordu fakat sitedeki en güncel sürücü 2017'den kalmıştı.
Sonunda dayanamayıp, sene oldu 2023 bari indireyim artık elle de olsa dedim ve uyumlu olan en güncel RAR dosyasını indirdim. İnternet bağlantımı keserek, Aygıt Yöneticisi üzerinden güncelleştirdim. Sonrası bilgisayar yeniden başladı. Bu sefer Intel driver güncelleme programı çalıştı ve daha günceli var dedi. Ben de "tamam o zaman bari tekrar kurulum yapayım, bu kez de uygulama üzerinden, beri emin olurum düzgün kurulmasına." dedim ve oradan tekrar kurdum. Şimdi sürücüye hem uygulamasında hem de web sitesinde en güncel diyor.

Fakat sonradan araştırınca, aslında DDU ile sildikten sonra yüklemem öneriliyormuş. Bu sürücüyü DDU kullanmadan güncellemiş olmam ileride sıkıntı çıkarır mı?
Bir de böyle çok ani bir güncelleme olduğundan, gelecekte sıkıntı çıkarırsa, eski sürücüyü Lenovo sitesinden yüklesem geri döndürülebilir mi?
Biraz gerildim de DDU kullanmadan yükleyebildiğimden dolayı, sanki bir şey çıkacakmış gibi geliyor-

Güncelleme: Konu başlığını yanlış düzeltti onaylayan moderatör, ben zaten güncelledim sürücüyü fakat DDU kullanmadan, sadece interneti kapatarak yaptım. Bir sıkıntı çıkabilir mi diye soruyorum.

Son düzenleme:
Sorunsuz çalışıyorsa panik yapmanıza gerek yok, ddu ekran kartı driver larını tamamen silmek için kullanılan bir uygulama, bir sorun yaşarsanız ddu ile silip yeniden kurulum yaparsınız..
Bir çok kişi zaten ddu kullanmıyor yeni sürüme güncelleyip geçiyor, arkadaşın söylediği gibi sorun halinde ddu ile kaldırıp yeniden kurmak bir çözüm önerisidir.. Benim nvidia da başıma gelmedi ama amd kartlarda bu yöntem ile çözüme ulaştığım bir kaç durum oldu.

Sorunsuz çalışıyorsa panik yapmanıza gerek yok, ddu ekran kartı driver larını tamamen silmek için kullanılan bir uygulama, bir sorun yaşarsanız ddu ile silip yeniden kurulum yaparsınız..
Bir çok kişi zaten ddu kullanmıyor yeni sürüme güncelleyip geçiyor, arkadaşın söylediği gibi sorun halinde ddu ile kaldırıp yeniden kurmak bir çözüm önerisidir.. Benim nvidia da başıma gelmedi ama amd kartlarda bu yöntem ile çözüme ulaştığım bir kaç durum oldu.
Çok teşekkürler :)

Biraz paniklemeye yatkınım, uzun süredir yapamadığım bir güncelleme olduğundan bir anda yapabilince acaba yanlış mı yaptım diye paniklemiştim. Şimdilik iyi çalışıyor ve bir sıkıntısı yok.

Geri
Yukarı