Laptopun ısınması nasıl engellenir?

msngur

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopun ısınmaması için GPU'yu devre dışı bıraktım MX110 var NVIDIA'nın laptopumda anlamsız bir sıcaklık var hiçbir şey yokken ısınıyor bunun için ekran kartı ayarlarını varsayılana döndürdüm işlemcinin gücünü yüzde 50ye düşürdüm güzel oldu. Daha az fan çalıştırıyor ama bilgisayarda yine tuhaf bir sıcaklık var sağ tarafı soğuk fan yerine elimi koyuyorum buz gibi. Sol taraf kaynıyor. İnternetten benim laptopun modeline benzer bir modelin kasa açış videosunu izledim oradakine göre benim ısınan yerde hiçbir şey yok, sadece pil var. O da o kadar ısınır mı sizce?
İşlemci sağ tarafta kalıyor ekran kartı da ortada kalıyor tam ısınan noktada videodakine göre depolama ile batarya var yardımcı olur musunuz?

Hava giriş çıkışlarını kontrol edin tozlu ise ya da hava çektiği kısım kapalı kullanırsanız istemsiz ısı üretecektir.

HP model 15 da 2091 NT.

1701802089534.png

Laptop modeliniz ve sıcaklık değerleriniz nelerdir?

Hava giriş çıkışlarını kontrol edin tozlu ise ya da hava çektiği kısım kapalı kullanırsanız istemsiz ısı üretecektir.

Hava giriş çıkışı sağlıklı sıcaklık değerlerini yukarıda gönderdim benim hava ızgaram girş kısmı ince uzun bunun yarısından fazlasında hava akışını hissediyorum diğer tarafında hava akışı yok laptoplarda 1 adet mi fan oluyor yoksa 2 adet oluyorda bende 1 tanesi mi çalışmıyor sizce yukarıdaki videoki laptopta 1 adet fan vardı.

Laptoplardaki fan sayısı modelden modele değişebiliyor. Isındığını düşündüğünüz bir şey yaparken bu ekran görüntüsünü alırsanız daha iyi olur çünkü 58 derece büyük ihtimal boştaki sıcaklığı. Uzun süredir kullanıyorsanız özellikle hava akışı var dediğiniz ızgara ve oradaki fan baya bi tozlanmış olabilir.

Bende de belirttiğiniz modelden var. Geçen ekranını değiştirmek için içini açtım. Bir adet fan var ve soğutucu blok delikli yerlerden hafif sollu kalıyor. Elinizle oraya değdiğinizde blok kasaya yakın olduğu için sıcaklık hissetmeniz normal. Termal macunu yenilendiği zaman tam yük altına işlemci 73 ekran kartı 76 civarında oluyor ve bu laptoplar için iyi denebilecek bir değer.

Bende de belirttiğiniz modelden var. Geçen ekranını değiştirmek için içini açtım. Bir adet fan var ve soğutucu blok delikli yerlerden hafif sollu kalıyor. Elinizle oraya değdiğinizde blok kasaya yakın olduğu için sıcaklık hissetmeniz normal. Termal macunu yenilendiği zaman tam yük altına işlemci 73 ekran kartı 76 civarında oluyor ve bu laptoplar için iyi denebilecek bir değer.

Umarım bu mesajı görürsünüz, dün güncelleyeyim derken başka toucpad sürücüsü indirmişim şu an 2 parmak 3 parmak özelliklerini kullanamıyorum. Modeller aynı demiştiniz Aygıt Yöneticisi'nden detaylarını atar mısınız lütfen. @kqqk13

Geri
Yukarı