Laptopun kasasının erimesi bir sorun oluşturur mu?

Feyzi Unal

Decapat
Daha fazla  
Laptopum: "Lenovo Ideapad Gaming 3"
Ryzen 7 4800H - GTX 1650 Ti olan bir makine.

Elektrikler gitti ben de ders çalışırken 3 mum yaktım ve metal çay tabağına koydum. Onlardan birini laptopun bu resimde görüldüğü (touchpadin yan tarafı) yere koymuştum.
Daha önce cihazın kasayı hiç açmadım o yüzden bu yanıp eriyen tarafın altında bir şey bulunuyor mu bilmiyorum. Sanki pil var gibime geliyor ama emin değilim. PC'de şu an bir sorun da gözükmüyor çalışmasında. Bir bakar mısınız?

Bir de garanti buna ne tepki verir acaba? Garantiye versem ne derler?

Dosya Ekleri

• InkedWhatsApp Image 2022-06-01 at 00.06.32 (1)_LI.jpg
    InkedWhatsApp Image 2022-06-01 at 00.06.32 (1)_LI.jpg
    116,1 KB · Görüntüleme: 98
  • WhatsApp Image 2022-06-01 at 00.06.32.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-01 at 00.06.32.jpeg
    99,1 KB · Görüntüleme: 93
  • WhatsApp Image 2022-06-01 at 00.06.32 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-01 at 00.06.32 (1).jpeg
    104,7 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleme:
Laptopum: "Lenovo Ideapad Gaming 3"
Ryzen 7 4800H - GTX 1650 Ti olan bir makine.

Elektrikler gitti ben de ders çalışırken 3 mum yaktım ve metal çay tabağına koydum. Onlardan birini laptopun bu resimde görüldüğü (touchpadin yan tarafı) yere koymuştum.
Daha önce cihazın kasayı hiç açmadım o yüzden bu yanıp eriyen tarafın altında bir şey bulunuyor mu bilmiyorum. Sanki pil var gibime geliyor ama emin değilim. PC'de şu an bir sorun da gözükmüyor çalışmasında. Bir bakar mısınız?

Bir de garanti buna ne tepki verir acaba? Garantiye versem ne derler?

Tam altında pil var dostum garanti kullanıcı hatası diyerek sana yüksek bir maliyet çıkarır.

O modelin orasında pil var biraz daha tutsan herhalde havaya uçucaktın.
Garantinin bune bakıcağını sanmıyorum en ufak şeyde kullanıcıdan kaynaklı hatadan yolluyorlar zaten laptopun üstünde mum yakmakta neyin nesi.

PC de bir sorun olup olmadığını nasıl anlayabiliriz peki? Bir sorun yoksa sticker yapıştırmayı düşündüm de.

Ancak pili sökerek o yanık yere denk gelen alt kısımı gözle kontrol edebilirsiniz.
Ama tahminimce sorun yoktur çünkü yanan plastiğin içinde ince bir metal ya da sert plastikten katman oluyor o katman yanmamış.

O modelin orasında pil var biraz daha tutsan herhalde havaya uçucaktın.
Garantinin bune bakıcağını sanmıyorum en ufak şeyde kullanıcıdan kaynaklı hatadan yolluyorlar zaten laptopun üstünde mum yakmakta neyin nesi.
Bu tamir edilmez mi ? Düzelmesi için herhalde kasanın mı değişmesi gerek bilmiyorum. O da zor olabilir sanki. Pili değiştirip de yollayabilirler. Yani bu yanık erimesi düzelmeyedebilir gibi değil mi ?

Masada 3 mum yaktım. Birini de laptopun burasına koymuşum. Mum eritmedi aslında. Ben bu laptopun üstüne koyduğum mum tabağında peçete yaktım üstüne mum attım erittim oynadım yani bi 10 dakika xD O arada yakmışım.
Şuan anormal bir durum yoksa endişe etmenize gerek yok.
Anormal bi,r durum ne olabilir mesela ? En azından fikrim olsun da dikkat edip takip edeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı