Lazer göz Ameliyatı (Lasek yöntemi)

İnşallah siz de sorun yaşamazsınız ama bahsettiğim riskler önem arz ediyor.
Detaylı araştırmak da fayda var.
Tanıdığım çokça göz doktoru var halen gözlük kullanan.
Teşekkürler. Bunu yaptırmamdaki ilk sebep TSK, Emniyet gibi yerlere başvuruda göz numarasının fazla çıkması. O sebeple mazeret oldu.
İnşallah iyi devam eder hocam. Bir kaç sene sonra bunları okurken inşallah gözleriniz yaşarmaz.
Teşekkürler hocam.

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Eşim iki sene önce No Touch Lasik operasyonu geçirdi. Cidden çok başarılı bir işlem. Hiç el değmeden cihaz ile gözüne müdahale edildi ve 5 dk. sonra tuhaf bir gözlükle çıktı taksiyle gitti:) Gözlük biraz Daft Punk üyesi gibi oluyor görüntüsü:) Fakat bazı özel sağlık kuruluşunda bu operasyonları yaptıranlar pek memnun kalmıyor. Çünkü biraz özensiz bir işlem yapılıyormuş. Düşünen olursa bu işlemi memnun kaldığımız kurumun adını verebilirim tabii.

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Eşim iki sene önce No Touch Lasik operasyonu geçirdi. Cidden çok başarılı bir işlem. Hiç el değmeden cihaz ile gözüne müdahale edildi ve 5 dk. sonra tuhaf bir gözlükle çıktı taksiyle gitti:) Gözlük biraz Daft Punk üyesi gibi oluyor görüntüsü:) Fakat bazı özel sağlık kuruluşunda bu operasyonları yaptıranlar pek memnun kalmıyor. Çünkü biraz özensiz bir işlem yapılıyormuş. Düşünen olursa bu işlemi memnun kaldığımız kurumun adını verebilirim tabii.
Teşekkürler. Yaptırdığım yer güvenilir geldi bana eski bir hastane. Operasyonu yapan doktorda Show tv de birkaç programa çıkıp anlatmış hatta :) şu an zaten göz numaram azaldı ve herhangi bir ağrı vs yok. Biraz daha düzelecekmiş dediğine göre. Hazır pandemi dönemi evdeyiz, kış ayında güneşin etkisi az olur diye şimdi yaptırdım.

Teşekkürler. Yaptırdığım yer güvenilir geldi bana eski bir hastane. Operasyonu yapan doktorda show TV'de birkaç programa çıkıp anlatmış hatta :) şu an zaten göz numaram azaldı ve herhangi bir ağrı vs yok. Biraz daha düzelecekmiş dediğine göre. Hazır pandemi dönemi evdeyiz, kış ayında güneşin etkisi az olur diye şimdi yaptırdım.

Benim göz numaram 5 yıldır sabit 0.50-0.75 zamanında ekrana yakın baktığım için oluşmuştu fakat.
Ben gözlük takmayı çocukluğumdan beri istiyordum hala da mutlu ediyor gözlük takmak hatta beni bazı noktalarda yakışıklı bile gösterebiliyor. 2 yıl önce polis özel harekat olmaya karar verdim fakat fark ettimki göz sorunu elenmeye sebep olabiliyormuş doktora gittim ve 5 yıldır göz numaramda herhangi bir sıkıntı olmadığını belirtti. Bu sebepten ötürü düşündüm ki göz numaram herhangi bir göz damlası ile geçebilir mi? Laser ameliyatı olmadan geçebilir mi?

Benim göz numaram 5 yıldır sabit 0.50-0.75 zamanında ekrana yakın baktığım için oluşmuştu fakat.
Ben gözlük takmayı çocukluğumdan beri istiyordum hala da mutlu ediyor gözlük takmak hatta beni bazı noktalarda yakışıklı bile gösterebiliyor. 2 yıl önce polis özel harekat olmaya karar verdim fakat fark ettimki göz sorunu elenmeye sebep olabiliyormuş doktora gittim ve 5 yıldır göz numaramda herhangi bir sıkıntı olmadığını belirtti. Bu sebepten ötürü düşündüm ki göz numaram herhangi bir göz damlası ile geçebilir mi? Laser ameliyatı olmadan geçebilir mi?
Sizin göz numaranız zaten düşük değerlerde. Lazere gerek olduğunu sanmıyorum, en kötü kontkt lens kullankrsınız. Miyop mu gözünüz?

Gözlükten kurtulma operasyonlarının hepsi korneanızı incelterek yapılıyor. Olası bir aksilikte ileride kornea nakline kadar gidebilecek riskleri mevcuttur.
Sonra o şikayet ettiğiniz 1-2 numara gözlükleri bile hasretle anarsınız...

2004 yılında bir arkadaşım olmuştu 5-6 yıl sonra tekrar gözlük kullanmak zorunda kaldı.
İyice araştırmadan bu işlere girmeyin.
Ameliyat olmadan önce muayeneye gidiyorsun ve orada zaten kornea kalınlığına bakılıyor çok inceyse yapılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı