League of Legends IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası

:D :D anlatıyorum. Bugün saat 00.10 civarı League of Legends oyununda Radeon overlayini açmak için alt+r tuşlarına bastım. Ekran titremeye başladı ve mavi ekran verdi. Sonra burada konu açtım ve Enes kardeşimiz bana yardımcı oldu. Sizin dediklerinizin aynısını yaptım yani. Siz demediniz ama sizin dediklerinizin aynısı. Sonra bundan 1 saat kadar önce yine aynı şeyi denedim overlay açılmadı ve mavi ekran. Şimdi 2 tane minidump dosyası olmuş oldu değil mi? Sonra bu konuyu açtım ve 2 dosyayı da attım belki farklı bir çözümü vardır diye. Ama herkesin bildiği sadece driverını silip tekrar yüklemek galiba :D yani birisi sizin dediklerinizi(Enes'in dedikleri ama sizinle aynı şey olan) yapmadan önce diğeri de yaptıktan sonra ki dosya. Yani demek istediğim şuydu en başta: Aynı şeyi yapmama gerek yok zaten dediklerinizi(Enes'in dedikleri yani) yapmıştım daha önce siz de olmazsa tekrar minidump dosyasını atın dediğiniz için ben de dedim ki olmadı alın size minidump dosyası. Umarım anlatabilmişimdir.
Enes'in verdiği sürüm ile benim verdiğim farklı. Enes'e attığınız minidump dosyasında XBox Controller sıkıntısı görünmüyordu ancak sonraki yaptığınız işlemde görünüyor.

Ama herkesin bildiği sadece driverını silip tekrar yüklemek galiba :D
Minidump dosyasına ki hatalı içerik neyse ona göre yorum yapılıyor. Bu kadar insan hepimiz mi yanlış biliyoruz? Hadi ben yanlışım, Enes yanlış.

@Murat5038 ' hocam sizin minidump dosyalarını incelesin. Bakalım o ne diyecek. Ancak şunu unutun " Ama herkesin bildiği sadece driverını silip tekrar yüklemek galiba." böyle bir düşünce ile yapılmıyor bu işler.

Dediğimiz işlemi harfiyen uyguladığınızda teoride sorun vermemesi lazım. Eğer veriyorsa o verdiğine göre işlem yaptırılır ki Enes'in kinin üzerine verdiği hatada biz ne yapmanız gerektiğini söyledik. Ancak siz benzerini yaptığınız için yapmamakta ısrarcısınız.

Bu konu hakkında yazacağım son şey aksi bir durum gelişmedikçe dediklerimizi uygulayın demekten yoruldum artık ancak son kez söyleyeceğim ister uygulayın ister uygulamayın karar sizin.

Belirttiğimiz çözümleri uygulayın ve olası bir sorun halinde yeni minidump dosyanızı paylaşın.

Dediklerinizi yaptım yine oldu.

BIOS versiyonunuzu beta'dan normal versiyon düşürelim. Ardından Memtest86 ile test uygulayalım.

BIOS için: 7A38v2G dosyasını indirin. İndirdiğiniz RAR dosyasının içinde ki E7A38AMS.2G0 isimli dosyayı fat32 şeklinde biçimlendirilmiş bir USB içine atarak BIOS üzerinden güncelleme işlemine başlayınç
Bunun için BIOS'a girip M-Flash seçeneğiyle devam edin. Update işlemi başladığında sisteminize dokunmayın kendisi işlem bittiğinde restart atacaktır.

Güncelleme işlemi normal bir şekilde bittikten sonra uygulamanız gereken adım ise aşağıda ki rehber video'ya göre RAM'lerimizi test etmek olacaktır. Test sonuçlarını bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an ekran yok PC çalışıyor ama ekrana hiçbir şey gelmedi
BIOS güncelleme işlemi bittikten sonra ne yaptınız? Ekran kartınıza bağlı HDMI kablonuzu çıkarıp anakarta takın oradan bir görüntü almaya çalışın. Atmış olduğum video'da adımlar gayet basir bit şekilde anlatılıyor. İşlem başladıktan sonra hiçbir şey yapmanıza gerek yok beklemeniz yetiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çalışmaz çünkü desteksiz BIOS sürümünü önermiş. Cevabımı beklemediğiniz için sistem çalışmaz. Kaç kez uyardım mavi ekran incelemek öneri vermek kolay değil aynı hataya düştünüz seneler önceki kişi gibi.

Son sürüme BIOS'u güncelleyin BIOS düşürmemeniz lazımdı. Anakartınızın kurtarma özelliği de yok. BIOS çipinin yeniden yazılması lazım geçmiş olsun.

Çalışmaz çünkü desteksiz BIOS sürümünü önermiş. Cevabımı beklemediğiniz için sistem çalışmaz. Kaç kez uyardım mavi ekran incelemek öneri vermek kolay değil aynı hataya düştünüz seneler önceki kişi gibi.

Son sürüme BIOS'u güncelleyin BIOS düşürmemeniz lazımdı. Anakartınızın kurtarma özelliği de yok. BIOS çipinin yeniden yazılması lazım geçmiş olsun.
Flashback özelliği yok o anakartta ancak downgrade'de ne için çalışmıyor hocam? Kendi kullandığım bir çok anakart'ta BIOS mod işlemi sırasında eski veya yeni sürümlere geçiş yaptım sorunsuz?

//Mobil anakartlarda dahi yaptım denerken uygun BIOS'u. eGPU için BIOS düzenlerken.

Geri
Yukarı