League of Legends IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası

Enes'de aynı hatayı uyarmama rağmen yaptı...
Hocam ayıp oluyor ama:D. Ayrıca o arkadaşın anakart modelini gerçekten bulamamıştım. Tek sorunum BIOS oldu zaten şimdiye dek. Onda da öğrendim sanırsam.
Öğrendiğim şey: Anakart modeli kesin bilgi vermiyor ise Murat hocayı etiketle :D

Servise de verip yaptırabilirsiniz. Herhangi bir bilgisayarcıya da.

Eski dediğin önceki açılan konu ise o dosya silinmiş. Buradaki ilk verilenle son verileni inceliyorum. Vereceğim şunlar olurdu çökmemiş olsa:

"Klavye ve fare harici USB cihazları çıkartıp yazılımlarını kaldırın. DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücünüzü yükleyin. Sıcaklıkları kontrol edin. Razer yazılımlarını kaldır.
Ağ sürücülerini güncelle."
Şeklinde olurdu.

İşlemciyi de yanlış görüyorsun büyük ihtimal, desteği temmuz 2019'da gelmiş.

Bu yüzden her bilgiyi vermiyorum sosyalde görünen şeyler oluyor bildiğimin en küçük parçasını verdiğimde :) Enes de aynı hatayı uyarmama rağmen yaptı iki kere, son anda etiketlediği için görüp konu sahibi işleme başlamadığından paçayı kurtardı.

Tekrar uyarıyorum bu tür konularda kesin olarak bilmediğiniz bir işlemi yaptırmayın. Sürücü kaldır yüklemeleri dahil.
BIOS olayından korkmuyorum ben halledilebilir basit bir sorun olarak geliyor ancak size tecrübe konusunda olan saygım sonsuz. Ve de zamanınızı alıyoruz kusura bakmayın @Murat5038 🥰

İşlemci desteği konusunda ise 3100 işlemci 7A38v21 ' de gelmiş görünüyor işlemcisi AMD Ryzen 3 3100 nasıl 2019 da gelmiş onu anlamadım?2019'da gelmiş ise beta versiyon'un bir altında ki versiyon 7A38v2G 2019-01-28 tarihinde çıkmış. bu versiyonu kurduğu için görüntü alamıyor olabilir. Downgrade sorunundan ziyade? O kadar çok farkı modelin BIOS'u üzerinde oynama/düzenleme yaptım ki ister upgrade ister downgrade sorun yaşamadım. Sorun yaşadıklarım yanlış BIOS'tan dolayı oluyordu onlarıda EPROM ile atıp düzeltiyordum.

Downgrade olayının destekleyip desteklemediği kısmını hala anlamadım.

Bu arada konu sahibi arkadaşın BIOS'u yarın öğlen gibi yapılacak gerekli yerler ile görüştüm. O sadece götürecek ve yarım saat sonra geri alacak.
Screenshot_15.png

Screenshot_16.png

Screenshot_17.png

Ayrıca o arkadaşın anakart modelini gerçekten bulamamıştım. Tek sorunum BIOS oldu zaten şimdiye dek. Onda da öğrendim sanırsam.
Öğrenmeniz gereken daha çok şey var. Önceden uyardığım gibi bu gibi şeyler basitçe cevaplanacak şeyler değil. Ben kullanıcıya zarar verebilecek en üst şey hakkında uyarmıştım ve başlarınıza geliyor dememize rağmen gördüğün gibi.
Öğrendiğim şey: Anakart modeli kesin bilgi vermiyor ise Murat hocayı etiketle :D
Sadece o konuda değil, diğer söylediğim diğer uyarıda da dediğim gibi konulara yazdıklarımı inceleyip ders almanız gerektiği söylemiştim. Verdiğim ipucu sayfası da bunları pekiştirmek içindi. Bu dediklerimi önceki konularda dediğim gibi modlar dahil kimseye vermemiştim öğrenmeniz için bunları veriyorum. Kişilere kesin cevap diye inceleyip söyleyin diye değil.
Bu kaçıncı uyarı oldu bilmiyorum da daha dikkatli olun kısaca.
İşlemci desteği konusunda ise 3100 işlemci 7A38v21 ' de gelmiş görünüyor işlemcisi AMD Ryzen 3 3100 nasıl 2019 da gelmiş onu anlamadım?2019'da gelmiş ise beta versiyon'un bir altında ki versiyon 7A38v2G 2019-01-28 tarihinde çıkmış. bu versiyonu kurduğu için görüntü alamıyor olabilir.
Bu hatanı da söyleyeyim :) Orada yazan 21 değil 2L bu küçük hatalar gördüğün gibi çökmeye kullanılmaz hale getiriyor. Orada yazan da 2017 değil dediğim 2019 tarihine ait. Her dosya BIOS kısmında yer almaz ;) Bunu da öğrenmiş oldun :)
Downgrade sorunundan ziyade? O kadar çok farkı modelin BIOS'u üzerinde oynama/düzenleme yaptım ki ister upgrade ister downgrade sorun yaşamadım. Sorun yaşadıklarım yanlış BIOS'tan dolayı oluyordu onlarıda EPROM ile atıp düzeltiyordum.

Downgrade olayının destekleyip desteklemediği kısmını hala anlamadım.
Bu olay basite alınacak bir durum değil. BIOS hatalı yazmak, çökme, bilinçsiz modlama, yanlış BIOS yazmak bunlar basite alınacak şeyler değil. Sistemi kızartabilir, görünmez donanımsal hatalara sebep olabilir, mavi ekranlara sebep olabilir ve dahası. O yüzden bir ders çıkarmışsındır umarım. Her zaman yapman doğru iş yaptığın anlamına gelmiyor. BIOS yazmak da basit bir iş değil işlemin kısa sürmesi basit olduğunu göstermez yazdığından o anlaşılıyor diye onun için de uyarmış olayım.

Son düzenleme:
Öğrenmeniz gereken daha çok şey var. Önceden uyardığım gibi bu gibi şeyler basitçe cevaplanacak şeyler değil. Ben kullanıcıya zarar verebilecek en üst şey hakkında uyarmıştım ve başlarınıza geliyor dememize rağmen gördüğün gibi.

Sadece o konuda değil, diğer söylediğim diğer uyarıda da dediğim gibi konulara yazdıklarımı inceleyip ders almanız gerektiği söylemiştim. Verdiğim ipucu sayfası da bunları pekiştirmek içindi. Bu dediklerimi önceki konularda dediğim gibi modlar dahil kimseye vermemiştim öğrenmeniz için bunları veriyorum. Kişilere kesin cevap diye inceleyip söyleyin diye değil.
Bu kaçıncı uyarı oldu bilmiyorum da daha dikkatli olun kısaca.

Bu hatanı da söyleyeyim :) Orada yazan 21 değil 2L bu küçük hatalar gördüğün gibi çökmeye kullanılmaz hale getiriyor. Orada yazan da 2017 değil dediğim 2019 tarihine ait. Her dosya BIOS kısmında yer almaz ;) Bunu da öğrenmiş oldun :)

Bu olay basite alınacak bir durum değil. BIOS hatalı yazmak, çökme, bilinçsiz modlama, yanlış BIOS yazmak bunlar basite alınacak şeyler değil. Sistemi kızartabilir, görünmez donanımsal hatalara sebep olabilir, mavi ekranlara sebep olabilir ve dahası. O yüzden bir ders çıkarmışsındır umarım. Her zaman yapman doğru iş yaptığın anlamına gelmiyor. BIOS yazmak da basit bir iş değil işlemin kısa sürmesi basit olduğunu göstermez yazdığından o anlaşılıyor diye onun için de uyarmış olayım.

Hayır canım kısa diye basit demedim. Teşekkür ediyorum ilgilenip bilgilendirdiğin için hocam 🥰🥰🥰

Geri
Yukarı