League of Legends IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası

Mod ayrı bir şey eski sürümü kurmak ayrı bir şey.

Her anakartta işlemler farklı olur.
Demek istediğim olay örnek veriyorum versiyon 2 yüklü olan BIOS'ta modlama yapamadığım için versiyon 1'i modlayıp 2'den 1'e döndüm. Defalarca bir çok bilgisayarda yaptım bu işlemi. EPROM cihazı ile yeniden mi yazılması gerekiyor şimdi bu anakartta?

Evet.

Yukarıda dediğim gibi her anakartta durum farklı işliyor.

Peki hangisinin destekleyip hangisinin desteklemediğini nasıl bakıyoruz? Belirttiğim gibi şu ana kadar farklı BIOS'larda denedim, bu bilgiye sahip olmamama rağmen hiçbirinde downgrade ederken sorun yaşamadım.

Ek olarak minidump dosyalarında ki eksiklerimi belirtir misiniz toplam 3 adet var bu konu ile alakalı. İlk dosyada ekran kartı sürücüleri ile alakalı görünüyordu. İkinci dosyada Xbox Controller sürücüsü ve ekran kartı ile alakalı 3. dosyada şu anda hatırlamıyorum bakar yazarım tekrar. Kontrol eder misiniz? Sizden ricam.

Ek olarak minidump dosyalarında ki eksiklerimi belirtir misiniz toplam 3 adet var bu konu ile alakalı. İlk dosyada ekran kartı sürücüleri ile alakalı görünüyordu. İkinci dosyada Xbox Controller sürücüsü ve ekran kartı ile alakalı 3. dosyada şu anda hatırlamıyorum bakar yazarım tekrar. Kontrol eder misiniz? Sizden ricam.

BIOS çöktüğü için dosyalara bakmadım bile. Bakarım şimdi. Ancak bu yazacaklarım gereksiz olacak BIOS sonrası farklı hatalar alacaktır.

Peki hangisinin destekleyip hangisinin desteklemediğini nasıl bakıyoruz? Belirttiğim gibi şu ana kadar farklı BIOS'larda denedim bu bilgiye sahip olmamama rağmen hiçbirinde downgrade ederken sorun yaşamadım.

Anakart sayfasında destek listesi var oradan.

BIOS çöktüğü için dosyalara bakmadım bile. Bakarım şimdi. Ancak bu yazacaklarım gereksiz olacak BIOS sonrası farklı hatalar alacaktır.

Anakart sayfasında destek listesi var oradan.
Yanlışı öğrenmek adına soruyorum müsait olduğunuzda eskiye göre bir kontrol sağlayın lütfen.

Üzerinde ki işlemci için BIOS desteği 7A38v21'de 2017 yılında gelmiş, bizim dönmek istediğimiz versiyon ise 7A38v2G 2019 yılında yayınlanmış. Alt sürüm ile alakalı bir şeyi göremedim ben üretici destek sayfasında, BIOS sayfasında ise normal bildiğimiz bir uyarı var " System will take longer time to boot up after updating MB bios for the first time " şeklinde güncelleme işleminden sonra sistemin daha uzun sürede açılacağına dair. Sanırım chip in donanımları tanıması için gerekli olan süre ama bu kadar uzun da olmamalı. Sonuç ne oldu acaba merak içindeyim. Arkadaşın anakartı'ı sorun değil bir kaç telefon ile BIOS Chip'i yeniden yazdırılır tanıdıklar vasıtasıyla da kafamda hala downgrade uyumu var bulamadım istediğim bilgiyi.

Son düzenleme:
Bilgisayarımı çökerttin, hala yanlışını soruyor. Bence senin en büyük yanlışın çok bir şey bildiğini sanıp insanları yönlendirmen.
Arkadaşım imzamda bulunan mail adresim üzerinden iletişim bilgilerini yaz anakart sorununu BIOS yazdırma işlemini hallettireyim. Bu dert edilebilecek bir sorun değil. Tek sıkıntın bu olsun. Türkiye sınırları içinde nerede olursan ol bilgilerini yazman yeterli. Bulunduğun yerde yaptırmak istersen bilgilerini gönder. Bu tarz işlerden kaçacak biri değilim. İlk defa da bricked BIOS ile karşılaşmıyorum. Yakın çevremde bir yerde isen atla gel. 30 saniyelik bir düzeltme işlemi için bu kadar dert etmene gerek yok.

Arkadaşım imzamda bulunan mail adresim üzerinden iletişim bilgilerini yaz anakart sorununu BIOS yazdırma işlemini hallettireyim. Bu dert edilebilecek bir sorun değil. Tek sıkıntın bu olsun. Türkiye sınırları içinde nerede olursan ol bilgilerini yazman yeterli. Bulunduğun yerde yaptırmak istersen bilgilerini gönder. Bu tarz işlerden kaçacak biri değilim. İlk defa da bricked BIOS ile karşılaşmıyorum. Yakın çevremde bir yerde isen atla gel. 30 saniyelik bir düzeltme işlemi için bu kadar dert etmene gerek yok.

Mail adresinizi bulamadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_14.png
    Screenshot_14.png
    1,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Mail adresinizi bulamadım.
Servise de verip yaptırabilirsiniz. Herhangi bir bilgisayarcıya da.
Yanlışı öğrenmek adına soruyorum müsait olduğunuzda eskiye göre bir kontrol sağlayın lütfen.
Eski dediğin önceki açılan konu ise o dosya silinmiş. Buradaki ilk verilenle son verileni inceliyorum. Vereceğim şunlar olurdu çökmemiş olsa:

"Klavye ve fare harici USB cihazları çıkartıp yazılımlarını kaldırın. DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücünüzü yükleyin. Sıcaklıkları kontrol edin. Razer yazılımlarını kaldır.
Ağ sürücülerini güncelle."
Şeklinde olurdu.
Üzerinde ki işlemci için BIOS desteği 7A38v21'de 2017 yılında gelmiş, bizim dönmek istediğimiz versiyon ise 7A38v2G 2019 yılında yayınlanmış.
İşlemciyi de yanlış görüyorsun büyük ihtimal, desteği temmuz 2019'da gelmiş.
kafamda hala downgrade uyumu var bulamadım istediğim bilgiyi.
Bu yüzden her bilgiyi vermiyorum sosyalde görünen şeyler oluyor bildiğimin en küçük parçasını verdiğimde :) Enes de aynı hatayı uyarmama rağmen yaptı iki kere, son anda etiketlediği için görüp konu sahibi işleme başlamadığından paçayı kurtardı.

Tekrar uyarıyorum bu tür konularda kesin olarak bilmediğiniz bir işlemi yaptırmayın. Sürücü kaldır yüklemeleri dahil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı