League of Legends Nasıl Bu Kadar Popüler Oldu?

Diablo 3 iyi satış yaptı ama beklenilen gibi değildi. Kime sorsak Torchlight 2 nin olması gereken bir oyundu diyor. Blizzard fantezi türü yaratıklı oyunlarda en iyisi.

Host çok hızlı. Çimenlikler falan var. Dominion modunda ki,ele geçirme olayı var. Şimdi Lol oyuncusu böyle bir mapa hakim. Dota oyuncusu da gelecek çoğu hero ya hakim. Biri alan diğeri kahraman tabanlı. Ortak bir yapı olunca ve alışılmışın dışında özellik olunca normal bir oyuncuyu etkiler. Arkadaşlarıma Dota 2 yi gösterdim oynamadılar. Host u gösterince Lole benziyor falan dediler.
Dota better than lol
Host better than lol
Dota and Host= malfunction.

Ben de çimenlikleri dominion haritasını vs. LoL'e benzettim ama genel olarak bakarsak pek de ortak yanları yok. Forumda paylaşıldı mı bilmiyorum ama şurada genel özellkileri yazıyor HotS'un: Heroes of the Storm Panel Recaps at BlizzCon 2013 - BlizzCon

Pek inceleyemedim ama eğer yanlış anlamadıysam ulti yetenekleri tek değil, birkaç yetenek arasından seçim yapılıyor. Takım seviyeleri var ve dungeon'da iskelet keserek toplanan kuru kafalarla golem oluşturma var. Yani LoL oynayanların çok da rahat uyum sağlayabilcekleri şekilde olmayacak büyük olasılıkla. Umarım troll'ler de uzak durur oyundan. Zaten TR Server'ındaki troll'lerin yeni bir oyun öğrenmeye çalışacaklarını da sanmıyorum.

Aynen o özellikleri bende okudum şaştım kaldım. Host arcade tabanlı olacak muhtemelen. Olaylar şöyle gelişecek. İlk çıktığında herkes akın edecek. Sonra oyunun fanboyları çıkacak.(Hostcular). Sonra diğer moba oyunların da azalma olacak. Lol gibi ünlenecek. Lol batacak. Dota 2 yerinde sayıklayacak. Birde dediğin gibi bazı yetenekler 5 li olacak. Io nun bağlandığı gibi bazı herolar bağlanacak. Tek kötü tarafı dota daha yavaş şimdi. Dota oyuncuları böyle hızlı oyuna geçmeleri bir vurgun gibi olacak. İçimden bir ses Dota 1 e-sport takımları Host oynayacak diyor.

Herşeyden önce % 100 Türkçe olarak adamlar Türkiye de sunucu açtılar. Diğer mmorpg online oyunlara nazaran karakter fazlalığı eğlence imkanı ve mutlak takım oyunu gereksinimi daha eğlenceli yapıyor. Dota tabiki League of Legends'dan çok daha kaliteli.. Ancak ücretsiz olması, reklam ve tanıtımları, aktif olarak turnuvaların düzenlenişi, rahat oynanabilirliği olarak ön planda...

Bu oyunu ilk gördüğümde bu ne dedim... İş yerindeki arkadaşlarım bir akşam illa başla dedi... Bir gün başladım ve bırakamadım :)

Dota grafik vs açısından iyi olabilir ama kimse inkar edemez LOL şuan E-spor dalında başı çekiyor. E-spor hemen hemen her ülkede lol sayesinde gelişiyor. Yaptığı Turnuvalar vs. Şuan Sezon 4 te ve lig sistemi bile geldi. Takımlar var ve futbol gibi heyecan katıp sürekli yayın yapıyor. Böyle bir game turnuva açılısını ilk defa görüyorum süper.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dota Kore'de yayınlandı. Bilirsiniz çoğu oyun önce Kore'de yayılır. Kore'de yayılırsa dünyaya yayılır. LoL'de aynı şekilde yayıldı.

Herkes LoL oynamayı öğrenebilir ama herkes iyi LoL oynayamaz. Hiç Koreli birini Lee Sin oynarken gördünüz mü? Ben gördüm ve ne yaptığı hakkında hiç bir fikrim yokken adam quadro kill yaptı. Aynı kişiyi bir de Kassadin oynarken izledim. Oyuna bakış açım değişti. Bu arada adamı yazın çalıştığım otelin internet kafesinde oynarken izledim.

Herkes LoL oynamayı öğrenebilir ama herkes iyi LoL oynayamaz. Hiç Koreli birini Lee Sin oynarken gördünüz mü? Ben gördüm ve ne yaptığı hakkında hiç bir fikrim yokken adam quadro kill yaptı. Aynı kişiyi bir de Kassadin oynarken izledim. Oyuna bakış açım değişti. Bu arada adamı yazın çalıştığım otelin internet kafesinde oynarken izledim.

Dediğini anlıyorum ama DotA 2'nin zorluğundan kastımız ustalaşacak daha çok şeyin olması. Örneğin micro diye geçen çoklu birimleri yönetme olayı LoL'de yok. Meepo'yu alıp 5 karakteri birden ayrı yönetebilirsiniz. Chen'i alıp jungle'dan 3 creep toplayıp onları ayrı ayrı yönetebilirsiniz. Yukarıda saydığım alışılageldik özellikleri olmayan hero'lar var. Yani demek istediğim LoL'de herhangi bir hero'yu 5 şekilde oynuyorsanız DotA 2'de 25 şekilde oynayabilirsiniz.

DotA 2'yi de bırakma aşamasındayım bu arada. Belli bir süre oynadıktan, hevesi aldıktan sonra sıkıcı gelmeye başlıyor ve vakit kaybı yaratıyor. Arada oynadığım DotA 2 dışında oynayacağım yeni MOBA HotS olur.

Bu tür oyunlar her ne kadar güzel olursa olsun arkadaşlarınla oynamıyorsan sıkıcı. LoL başlamamın sebebi arkadaş ortamından. Şimdi tüm okul oynuyor. Reklama bakıyor gerçekten de. Dota oynadım zamanında ama çok geç başladığımdan eziyorlardı

Yeni konular

Geri
Yukarı