LED bağlantılar nasıl yapılır?

Yanlış bilgi. Googledan "NeoPixel" diye araştır. Senin ledin o türe ait. Anakarttan "Led Bilgisi(TB)" ve sinyal düzenliği için GND(siyah kablo/pilin eksi uçu) almalısın. Buda anakarttaki "5V"lik RGB Led bağlantı noktasına bağlaman gerekiyor. "5V"yi düşünmene gerek yok çünkü zaten güç kaynağından MOLEX sayesinde "5V" geliyor.
Hocam çok teşekkürler. Neopixel diye arayınca tam konuya da hakim değilim ama ARGB LED dediğimiz şekilde bir şey oluyor sanırım. Yani ARGB desteği olan anakart veya ARGB dönüştürücü ile data kısmını bu TB yazan yere bağladığım zaman işimi görecek gibi.

Bu şekilde ARGB çıkışı olmayan anakartlar için aparatlar var ama bu doğru değil mi? Bunun ARGB çıkışına benim boşta kalan kabloları bağlarsam olur gibi görünüyor.
Bu ürünü nasıl kullanılır bilmiyorum. Cihazın üstünde LED pinleri(3 tane), SATA girişi(güç için) ve bilmediğim başka bir konektör(yazım yanlışı?) var. Muhtemelen anakarta bile bağlanmıyor.

Bu ürünü nasıl kullanılır bilmiyorum. Cihazın üstünde LED pinleri(3 tane), SATA girişi(güç için) ve bilmediğim başka bir konektör(yazım yanlışı?) var. Muhtemelen anakarta bile bağlanmıyor.
Bundan sipariş verdim hocam. Anladığım kadarıyla ARGB olmayan anakartlarda hazır birkaç mod bulunan bir konnektör. SATA güç veriyor, iki pinli konnektör kasanın reset düğmesine bağlanıyor ve mod değiştirmeye yarıyor. Diğeri ise bildiğimiz 3pin ARGB Konnektör.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı