Lenovo değişimden gelen cihaz arızalı

Emircandrn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Lenovo IdeaPad gaming 3 cihazını ekimde almıştım. Cihaz arıza verince Kasım 10da DOA raporu aldım ve satıcıya yolladım. Satıcı yeni ürünü bana yolladı. Ama bu yeni üründe arızalı çıktı.Anakart arıza varmış.DOA talep ettim çok yüksek ihtimalle verecekler raporu. Ama şimdi bakıyorum satıcıda aynı ürün yok. Anayasayasa bakıyorum muadil ürün ya da bir üst model o da olamadı para iadesi verilir diyor. Para iadesi istemiyorum taksitli aldım limit kalmadi iade olursa limit olmadığı için alamayacağım okulum aksayacak. Thh karar cok uzun sürüyor. Raporu aldığımda satıcı direkt yenisini verir mi para iadesi mi yapar çok sıkıntıda kaldım. Ne yapmam gerekiyor? Lenovoya dedigimde thh gitceksiniz o zaman dedi. Hepsiburadadan aldım (satıcı farkli kisi) yardımcı olurlar mi?

Merhaba Lenovo Ideapad Gaming 3 cihazını Ekim'de almıştım. Cihaz arıza verince kasım 10'da doa raporu aldım ve satıcıya yolladım. Satıcı yeni ürünü bana yolladı. Ama bu yeni üründe arızalı çıktı. Anakart arıza varmış. Doa talep ettim çok yüksek ihtimalle verecekler raporu. Ama şimdi bakıyorum satıcıda aynı ürün yok. Anayasayasa bakıyorum muadil ürün ya da bir üst model o da olamadı para iadesi verilir diyor. Para iadesi istemiyorum taksitli aldım limit kalmadi iade olursa limit olmadığı için alamayacağım okulum aksayacak. THH karar cok uzun sürüyor. Raporu aldığımda satıcı direkt yenisini verir mi para iadesi mi yapar çok sıkıntıda kaldım. Ne yapmam gerekiyor? Lenovo'ya dedigimde THH gitceksiniz o zaman dedi. Hepsiburada'dan aldım (satıcı farkli kisi) yardımcı olurlar mi?

Çok geçmiş olsun dostum. Hepsiburadan aldıysan yandın. Geçen yaz Hepsiburada üzerinden HP Pavilion Gaming satın aldım bozuk çıktı. Servise götürdüm ekran kartı ve anakartı bozuk çıktı. Doa talep etmiştim ve kabul edilmişti. Satın aldığım yere kargo ile geri göndermiştim bilgisayarı. Hepsiburada'yı arıyorum 1 hafta 1 ay 2 ay oldu hala gelişme yok diyorlar. En sonda mahkemeye verecektim, paramı gönderdiler. İşin kötüsü, bozuk olan bilgisayarımda RTX 3050 vardı. Bana 2 ay sonra gönderdikleri para ancak ile ancak GTX 1650'ye sahip bir cihaz alabiliyordum. Küfür ederdim de ban yemek istemiyorum. Allah Hepsiburada'yı bidiği gibi yapsın. İnşallah batarlar.

Siz para iadesi istemediginiz surece sizi zorlayamaz. Gerekirse yurt disindan getirmek zorunda ayni veya muadil urunu. Ben gectigimiz aylarda Jabra Elite 75T kulakligim bozulunca garantiye verdim. Servis ariza raporu verdi ama ayni urun bizde yok para iadesi alin diyip kestirip attilar. Benim aldigim zamana gore neredeyse 2 kati fiyat farki olusmustu urunde. Ben de THH'ye verdim. Tum bilgileri eksiksiz doldurdum ve detayli bir aciklama yaptim. Para iadesi istemedigimi, urunun degisimini istedigimi belirttim ozellikle. Gerekli belgeleri de ekledim. 1 hafta sonra THH'den muadil urun ile degisim karari cikti. Servis bana ulasti ve bir ust surum olan Active 4 modelinin sifirini verdi. Kisaca THH'ye gidin, sanirim artik eskisi kadar uzamiyor surecler.

Umarım senin işini bir an önce çözerler.

Siz para iadesi istemediginiz surece sizi zorlayamaz. Gerekirse yurt disindan getirmek zorunda ayni veya muadil urunu. Ben gectigimiz aylarda Jabra Elite 75T kulakligim bozulunca garantiye verdim. Servis ariza raporu verdi ama ayni urun bizde yok para iadesi alin diyip kestirip attilar. Benim aldigim zamana gore neredeyse 2 kati fiyat farki olusmustu urunde. Ben de THH'ye verdim. Tum bilgileri eksiksiz doldurdum ve detayli bir aciklama yaptim. Para iadesi istemedigimi, urunun degisimini istedigimi belirttim ozellikle. Gerekli belgeleri de ekledim. 1 hafta sonra THH'den muadil urun ile degisim karari cikti. Servis bana ulasti ve bir ust surum olan Active 4 modelinin sifirini verdi. Kisaca THH'ye gidin, sanirim artik eskisi kadar uzamiyor surecler.
Thh o kadar kisa sürüyor mu 6ay falan diyorlardi

Hocam ilk önce satıcıyla iletişim kurmaya çalışın, satıcı ismini internette aratarak belki websitesini vs bulursunuz. İletişim kurduğunuz da satıcı para iadesi teklif ederse, ısrarla kabul etmeyin ve haklarınızı bildiğinizi belirtin. THH ye giderim bilirkişi atanır muadil ürün vermek zorunda kalırsınız tarzında konuşun. Satıcılar çoğunlukla süreci uzatmak istemiyor çünkü yasa oldukça net. İadeyi bilmeyene zorluyorlar ama biliyorsanız mecbur olduklarının farkındalar. Geçmiş olsun, süreci paylaşırsanız takip ederiz.

Ben de oyle saniyordum 1 hafta sonra karar cikinca sasirmistim acikcasi. Neye gore degisiyor bilmiyorum bilgileri cok detayli doldurup, istegimi neti fade edip gerekli tum belgeleri eklemistim ondan olabilir belki.
Satıcı'dan savunma isteme süreci 1 haftadan uzun diye biliyorum. Büyük ihtimal satıcı hızlı davranmış hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı