Lenovo Gaming Laptop anakartı kısa devre yaptı

Zar0ks

Hectopat
Merhaba, Lenovo Gaming laptopumun termal macununu değiştirmek isterken pili sökmeyi unuttum. Fan sözlerini çıkartmaya çalıştığım esnafa fotoğrafta da gördüğünüz yerden ufak bir kıvılcım çıktı ardından küçük bir duman. Yanan yer PU301 yazan yerin yanı. Şu an da Rusya'dayım tavsiyeniz nedir bilgisi olan var mı? Tamir edilme şansı nedir? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

57A1C1F3-7BFC-4115-B652-C14775BA1D3D.jpeg

Eldiven takın ve güç birimlerini sökün. Her sene milyonlarca bu tarz konu.

Güç birimlerini sökmeyecekseniz de en azından eldiven takın. Geçen anakarttan RAM kapsülü çıkartmam gerekti. Eldivensiz oralara dokunsam sizden çok farkım kalmazdı.

Güç birimlerini sökmeyecekseniz de en azından eldiven takın. Geçen anakarttan RAM kapsülü çıkartmam gerekti. Eldivensiz oralara dokunsam sizden çok farkım kalmazdı.
Çok haklısınız.Babam aradı o sırada dalgınlıkla bataryayı çıkarmayı unuttum

Dostum kaç senedir tak sök yapıp bilgisayar parçası değiştiriyorum benimki Lenovo metalin çapağını almayı unuttuğu için RAM'in soğutma bloğunun çıkıntısı temas etti.

Dostum kaç senedir tak sök yapıp bilgisayar parçası değiştiriyorum benimki Lenovo metalin çapağını almayı unuttuğu için RAM'in soğutma bloğunun çıkıntısı temas etti.

Yani takarken kıvılcım çıkmasa bile pilin soketini taktığımda gene çıkacaktı her türlü.

Yani takarken kıvılcım çıkmasa bile pilin soketini taktığımda gene çıkacaktı her türlü.
Geçmiş olsun bana işlemcinin ve bir çok şeyin bozulduğunu öğrendim.Çöp oldu güzelim laptop 10k para istediler.

Geçmiş olsun bana işlemcinin ve birçok şeyin bozulduğunu öğrendim. Çöp oldu güzelim laptop 10k para istediler.

Sendeki akım birden fazla parçaya kısa devreye kısa devre yaptırmış 10k istedilerse teknik servise gönder belki anakart değişiminede aynı parayı isterler.

Geri
Yukarı