Lenovo Gaming Laptop şarjı çok az gidiyor

kbltamer

Femtopat
Daha fazla  
2 gün önce Lenovo'nun Gaming laptopunu aldım. Bilgisayarın bütün ayarlarından kendi uygulaması da dahil, pil için en iyi olanı yapıyorum ama 1 veya 1 buçuk anca dayanıyor. Normal mi bu durum?

Genelde laptoplar böyle maalesef bakabileceğiz ayar bilgisayarın performans modu ayarı, eğer işlemci sürekli yüksek hızda çalışıyorsa haliyle pil tüketimi artacaktır.

2 gün önce Lenovo'nun Gaming laptopunu aldım. Bilgisayarın bütün ayarlarından kendi uygulaması da dahil, pil için en iyi olanı yapıyorum ama 1 veya 1 buçuk anca dayanıyor. Normal mi bu durum?
Oyuncu laptoplarının kaderi öyle.Prize bağlı olmaları gerek gibi.

Laptopların ekran kartları 150 ile 200wat arasında değiştir işlemciyi soğutmak için fanlarda masum dursada onlarda bataryaya yük olur ve işlemciler genelde 9nm olurlar bu yüzden elimizde iki tane imposter var fan ve ekran kartı.

Bileşenler eğer çok güç tüketiyorsa normal 4060 140W ise ekran kartı normal.

Laptopların ekran kartları 150 ile 200wat arasında değiştir işlemciyi soğutmak için fanlarda masum dursada onlarda bataryaya yük olur ve işlemciler genelde 9nm olurlar bu yüzden elimizde iki tane imposter var fan ve ekran kartı.

Hocam, sizi demin başka konuda gördüm aklınıza gelen yarım yamalak bilgiyi yazmıştınız. 30 saniye geçmedi tekrar aynı mantık bir yorumunuz var.

200 watt çeken kaç tane laptop ekran kartı gördünüz hocam? Ayrı yeten zaten laptoplar pil tasarrufu modunda dahili ekran kartını kullanır. Aksi durumu normalleştirip, çok enerji tüketirler demek yanlıştır, harici ekran kartınını kullanması normal degil.

oyun falan açık değil pc boştayken ve bütün ayarlar pil için en iyi durumdayken böyle bir süre görüyorum bu beni gerçekten üzdü

Geri
Yukarı