Lenovo Idea Pad 320: Birincil ekran kartını seçmek

FiZoe

Centipat
Merhabalar ufak bir desteğe ihtiyacım var,
Ben Lenovo Idea Pad 320 laptop kullanıyorum, bilgisayarımda iki ekran kartı var ancak bir uygulamaya ekran kartı ataması yaparken "Yüksek Performans GPU" ve "Güç Tasarrufu GPU" aynı ekran kartını gösteriyor. Aygıt yöneticisinden kontrol ettiğimde iki ekran kartınıda görebiliyorum fakat atamada gözükmüyor ilk sorum bunun nedeni nedir?
İkinci olarak aşağıdaki resimlerde gördüğünüz "AMD Radeon(TM) 530" ve "AMD Radeon(TM) R5 Graphics" GPU'ları hangi işlevlerdedir?
Örneğin; AMD Radeon(TM) 530: oyun için midir?
Şimdiden teşekkürler.
20200206_035230.jpg
20200206_035504.jpg

Edit: Radeon ayarlarına girdiğimde Radeon R5 için 'entegre', Radeon 530 için 'ayrı' yazıyor.
20200206_043213.jpg

20200206_043629.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bendeki Radeon 530 da aynı şekilde Windows tarafından görünmüyor. Masaüstünde gezinirken, video izlerken vs. R5 kullanılıyor, oyun gibi yüksek grafik işlemciye ihtiyaç duyulduğunda ise Radeon 530 devreye giriyor. Benzer sorunu yaşayan birisinde Radeon 20.1.3 ve Windows 10 1909'a yükselterek sorunu çözmüş (bende yine görünmüyor):

Oyunlarda düşük performans yaşıyorsanız Radeon ayarlarında AMD Crossfire ayarını kapatıp deneyebilirsiniz.

Bendeki Radeon 530 da aynı şekilde Windows tarafından görünmüyor. Masaüstünde gezinirken, video izlerken vs. R5 kullanılıyor, oyun gibi yüksek grafik işlemciye ihtiyaç duyulduğunda ise Radeon 530 devreye giriyor. Benzer sorunu yaşayan birisinde Radeon 20.1.3 ve Windows 10 1909'a yükselterek sorunu çözmüş (bende yine görünmüyor):

Oyunlarda düşük performans yaşıyorsanız Radeon ayarlarında AMD Crossfire ayarını kapatıp deneyebilirsiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim ancak Adrenalin 2020'de bu özellik yok sanırım yada ben bulamadım internetten araştırdım ancak eski sürüme ait bilgiler var sadece

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı