Lenovo IdeaPad 700 EGPU ile GTX 970 kullanmak

Halilcangunn

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo IdeaPad 700
16 GB RAM
İ7 6770HQ
GTX 950m

Böyle bir sistemim var ekran kartımın yetersiz olduğunu düşünmeye başladım hem 950 hem de m eGPU PCI ile GTX 970 takmayı düşünüyorum.

Baya bir araştırma yaptım ama kafama bir kaç şey takıldı.

1. Sorunum 128 Bit'den fazla band genişliği olan ekran kartında bir sorun oluyormuş sanırım ne kadar doğru bilmiyorum GTX 970 ekran kartı ise 256 Bit kullanıyor.

2. Sorum ise dönüştürücü ile %10'a kadar bir performans düşüşü oluyormuş bu 950M'den daha mı az performans demek oluyor.

Veya şu an 950M bana en güncel oyunlarda yeterli performansı sağlarmı değistiememe gerek var mı yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar tekrar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminin birebir aynısı bende var. Benimki Asus sadece. Sekiro Assasins Creed 3 Remastered Battlefield 5 Resident Evil 7 gibi yeni oyunları denedim. Tam bir Xbox One performansı veriyor. 1080p En düşük ayarlarda 30 fps alabiliyorum. Eğer bir gamepad ile oynuyorsanız konsol tadı alırsınız. Fakat klavye ve mouse ile 30 fps çok hoş değil. eGpu da benim bildiğim wifi soketini sökmeniz gerekicek. Aparat ve monitör almanız gerekicek. Ve sorun çıkmassa ekran kartının %91 gibi bir kısmını kullanıcaksınız. GTX 970 i 2. El 700 e alsanız monitör + aparat en ucuz 700 tl olur. Bunun yerine laptopunuzu 2900 e satıp ekran kartını + aparat fiyatını eklerseniz 3900 e yaklaşık RX 590 yada zorlarsanız GTX 1660 Ti sistem toplayabilirsiniz.

Sisteminin birebir aynısı bende var. Benimki Asus sadece. Sekiro Assasins Creed 3 Remastered Battlefield 5 Resident Evil 7 gibi yeni oyunları denedim. Tam bir Xbox One performansı veriyor. 1080p En düşük ayarlarda 30 fps alabiliyorum. Eğer bir gamepad ile oynuyorsanız konsol tadı alırsınız. Fakat klavye ve mouse ile 30 fps çok hoş değil. eGpu da benim bildiğim wifi soketini sökmeniz gerekicek. Aparat ve monitör almanız gerekicek. Ve sorun çıkmassa ekran kartının %91 gibi bir kısmını kullanıcaksınız. GTX 970 i 2. El 700 e alsanız monitör + aparat en ucuz 700 tl olur. Bunun yerine laptopunuzu 2900 e satıp ekran kartını + aparat fiyatını eklerseniz 3900 e yaklaşık RX 590 yada zorlarsanız GTX 1660 Ti sistem toplayabilirsiniz.
Egpu aparatına göre değişiyor monitör alamana gerek yok %5 gibi bir performans düşüşü oluyormuş harici ekran kullanılmazsa sadece bu araştırdığimda edindiğim bilgiler yani ekran kartının %85 link performansı felan kalıyor harici ekran kullanmak zorunda olduğun aparatların fiyatı 40 TL diğerleri ise 200 TL felan ekran kartını 650 TL buldum 600 alirim zorlasam 800 TL felan ikisi wifi kartinida çikartcam USB wireless alicam 50 TL felan power supply le beraber 1000 TL felan hepsini alıyorum.

Kasa toplamayı da düşündüm fakat monitör felan ve istediğim sistem çok pahalı oluyor
İ7 en az 6 nesil
Gtx 970
16 GB ram
3000 MHz anakart

6 bin TL felan oluyor hepsi zorlasam 5.500
Up

Son düzenleme:
Banada gtx 970 lazım ama bulamıyorum 700 civarı herkes 1000liraya satıyor gerçekten o parayı vermek istemiyorum herşey hazır bilgisyarım lenovo y50-70 ve gtx bulmam hala sürüyor 😔

Banada gtx 970 lazım ama bulamıyorum 700 civarı herkes 1000liraya satıyor gerçekten o parayı vermek istemiyorum herşey hazır bilgisyarım lenovo y50-70 ve gtx bulmam hala sürüyor 😔
Az önce 600 TL aldım gtx 970 700 TL sahibinden de halen var pazarlık yaparak aldım ben sende aynı şekilde bulabilirsin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı