Çözüldü Lenovo Ideapad dokunmatik ekran çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blackout3

Decapat
Makaleler
1
Yer
C:\Windows\System32
Arkadaşımda Lenovo Ideapad var. Windows 10 isteğe bağlı güncelleştirmeler yaptıktan sonra ekran dokunmatiği de, ses işlevi de bir anda gidiverdi. Ekranın dokunmatiği de çalışmıyor. Ne yapmamız gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Rica ederim sayın hocam,
Cihazın tam olarak modelini yazabilir misiniz?

Size 2 yol söylemek istiyorum:

1. Yol: Windows update üzerinden yüklemeye çalışmak

Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Orada eğer var ise "İsteğe bağlı güncelleştirmeleri indir olacak oradan deneyebilirsiniz. Temsili olarak internette bulduğum görüntüyü ekliyorum.

windows-10-2003-istege-bagli-guncellemeler-2-1024x599.jpg

2. Yol: Aygıt Yöneticisi

Bilgisayarıma sağ tıklayın > Yönet > sol bölümden "Aygıt Yöneticisi > En tepede bilgisayarın adı yazacaktır. Bilgisayar adına sağ tıklayın > Donanım değişikliğini tara > Eğer sürücüsü kurulmamış donanım var ise ünlem olarak listede belirir.

Dokunmatik panel ne olarak geçiyor bilgim yok ancak ünleme sağ tıklayın / Bilinmeyen aygıt olarak da geçebilir > Sürücüyü güncelleştir > Sürücüleri otomatik olarak tara

73ba9da312f3b762565e93786af424a9.png
%90 dokunmatik ekran sürücüsü ile W10 uyuşmazlığı var. İndirip tekrar kurun sürücüleri.
Benzer sorunu Windows'a sahip tabletimde 8.1' den 10 a yükseltince yaşamıştım.
Sürücüyü tekrar kurarak sorunu çözmüştüm.

%90 dokunmatik ekran sürücüsü ile Windows 10 uyuşmazlığı var. İndirip tekrar kurun sürücüleri.
Benzer sorunu Windows'a sahip tabletimde 8.1'den 10'a yükseltince yaşamıştım.
Sürücüyü tekrar kurarak sorunu çözmüştüm.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Arkadaşımda Lenovo Ideapad 80nr modeli var. Siteden baktığımda dokunmatik ekran sürücüsünü bulamadım. Nereden bulabilirim acaba? Aygıt yöneticisinde bile dokunmatik ekran yok. Ne tuhaf bir iş anlamadık.

Rica ederim sayın hocam,
Cihazın tam olarak modelini yazabilir misiniz?

Size 2 yol söylemek istiyorum:

1. Yol: Windows update üzerinden yüklemeye çalışmak

Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Orada eğer var ise "İsteğe bağlı güncelleştirmeleri indir olacak oradan deneyebilirsiniz. Temsili olarak internette bulduğum görüntüyü ekliyorum.

windows-10-2003-istege-bagli-guncellemeler-2-1024x599.jpg

2. Yol: Aygıt Yöneticisi

Bilgisayarıma sağ tıklayın > Yönet > sol bölümden "Aygıt Yöneticisi > En tepede bilgisayarın adı yazacaktır. Bilgisayar adına sağ tıklayın > Donanım değişikliğini tara > Eğer sürücüsü kurulmamış donanım var ise ünlem olarak listede belirir.

Dokunmatik panel ne olarak geçiyor bilgim yok ancak ünleme sağ tıklayın / Bilinmeyen aygıt olarak da geçebilir > Sürücüyü güncelleştir > Sürücüleri otomatik olarak tara

73ba9da312f3b762565e93786af424a9.png

Çözüm

Geri
Yukarı