Çözüldü Lenovo laptop Wi-Fi çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mlh_m7166

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Core İ5 11.Nesil 8 GB RAM Lenovo Gaming 3
Meslek
Serbest
RAM
8
SSD veya HDD modeli
512 gb ssd
Ekran kartı
Nvidia rtx 3060
İşlemci
Core İ5
Selamın aleyküm arkadaşlar. Bilgisayarım Lenovo IdeaPad Gaming 3 Windows 11 işletim sistemi var. Bilgisayarı açtıktan sonra ve ardından Wi-Fi'a bağlandığını birkaç dakika sonra internet kesiliyor. Wi-Fi'ı açıp kapatırken Wi-Fi sekmesi donuyor hiçbir işlem yapmıyor.
Ne bir kablosuz bağlantıya bağlanıyorum, ne de Wi-Fi'ı açıp kapatamıyorum açıksa açıkta kalıyor. Format atmadan veya hiçbir ayarı bozmadan bir çözüm var mı? Var ise önerilerinizi yazınız. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Wi-Fi sürücüsünü silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsin.

Çözüm
Wi-Fi sürücüsünü silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsin.

Aygıt Yöneticisi'nden ağ bağdaşçılarından Intel'in Wi-Fi cihazı vardı onu kaldırdım geri yükleyip güncelledim ama işe yaramadı bu sorunu yeniden başlatıp çözüyorum. Her seferinde yeniden başlatmak istemiyorum. Bu sorun olmazsa bilgisayarım 10 numara olacak. Aslında bir farklı bir yöntem deneyebilirim. Bir video buldum onu deneyeceğim fikrin için teşekkürler.

Sorun çözüldü gibi gözüküyor. Wi-Fi sürücüsünü güncelledim. Lenovo'nun resmi sitesinden özelliklerine uygun güncel sürücü yükledim ve güncelledim. Şimdi test ediyorum. Buradan okuyanlara yazıyorum, arkadaşlar bilgisayarını hangi marka ise markasının sitesinden resmi ve orijinal sürücü güncelleme dosyasını siteden indirin
Wi-Fi sürücünün eski ise güncellemesini öneririm. Eski olmasından kaynaklı olabilir.

Sorum yine aynısı kafayı yiyecem. Biostan açtım kapattım, sürücüleri güncelledim lenovonun önerilerini uyguladım hala ne yapacak artık.

Son düzenleme:
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı