Lenovo Ideapad Gaming 3 ölü piksel

Pekear

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar. Geçen ay Hepsiburada'dan Lenovo Ideapad Gaming 3 laptop almıştım. Ölü piksel çıktığı için iade ettim, iade süreci 16 gün sürdü. Sonra aynı laptopu Amazon Türkiye'den aldım. Laptop bugün geldi, henüz işletim sistemi kurulumunu yapmadım ama kurulum ekranında 1 ölü piksel fark ettim. Şansım bir türlü yaver gitmiyor 1 aydır düzgün bir laptop almaya çalışıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Açıkçası bu iade süreciyle bir daha uğraşmaktan çok çekiniyorum, site site gezdim ölü pikselin çoğalabileceğine dair söylentiler var. Zaten geçen de bu yüzden iade etmiştim riske atmak istememiştim. Sizce bu şekilde kullanmak hata mı olur?

20220714_153434.jpg

Eğer bir daha garantiyle uğraşmak istemezseniz kullanın 1 ölü pikselin sizi rahatsız edeceğini düşünmüyorum artma gibi problem olursa iade edersiniz.

Amazon'dan iade çok basit kutuya koy Aramex gelmişti ama evine gelip alıyorlar 1.5 hafta içerisinde paran gelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bir daha garantiyle uğraşmak istemezseniz kullanın 1 ölü pikselin sizi rahatsız edeceğini düşünmüyorum artma gibi problem olursa iade edersiniz.
Hocam eski laptopumda da ölü piksel vardı bir süre sonra alıştım. Ama ilerde sıkıntı çıkarmasından korkuyorum. Mesela 2 yıl sonra garanti bittiği zaman ekrana bişey olursa yine tonlarca para koymam gerekebilir. Ne yapacağımı bilmiyorum valla şu an.

Hocam eski laptopumda da ölü piksel vardı bir süre sonra alıştım. Ama ileride sıkıntı çıkarmasından korkuyorum. Mesela 2 yıl sonra garanti bittiği zaman ekrana bir şey olursa yine tonlarca para koymam gerekebilir. Ne yapacağımı bilmiyorum vallahi şu an.

O zaman garantiye vereceksin Amazon'da çok zor değil diye biliyorum iade etmek.

Bence çoğalmasa bile iade edin. İşler gözünüzde büyüyor olsa bile o kadar para vermişsiniz, sorunsuz bir ürün kullanmak hakkınız.
Teşekkürler öneriniz için, gerçekten çekindiğim bir süreç iade süreci. Hem bu sene sınava girmiştim. 5 gün sonra da sonuçlar açıklanacak. Tatilimin ilk ayı iade süreciyle geçti 2. ayımı da bu şekilde harcamak istemiyorum açıkçası.

O zaman garantiye vereceksin Amazon'da çok zor değil diye biliyorum iade etmek.
Evet aslında çok zor değil. Fakat her geçen gün laptop fiyatları artıyor, 1.laptopun iadesinden sonra aynı laptopu daha pahalıya almak zorunda kaldım, zaten pahalı aletler laptoplar ailemi de daha fazla zorlamak istemiyorum.

Geri
Yukarı