Lenovo IdeaPad Gaming 3 oyunlarda performans düşüyor

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi geceler arkadaşlar. Cihazı yeni aldım. Ama beklediğim performans maalesef yok. CS'de Orta/Yüksek ayarlarda maksimum 70FPS, CoD MW2019'da 60 FPS, RDR2'de 40 FPS değerlerini alıyorum. Teknik aksamlarında bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Tabii yine de önerilerinize açığım. Ben mi fazla beklenti içindeydim acaba? Her türlü önerilerinize açığım. Sistemim;

NVIDIA RTX 3050.
Intel i5 11320H.
8 GB RAM (çift slot, ilerleyen zamanda RAM takviyesi yapacağım.)

İyi geceler arkadaşlar. Cihazı yeni aldım. Ama beklediğim performans maalesef yok. CS'de Orta/Yüksek ayarlarda maksimum 70FPS, CoD MW2019'da 60 FPS, RDR2'de 40 FPS değerlerini alıyorum. Teknik aksamlarında bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Tabii yine de önerilerinize açığım. Ben mi fazla beklenti içindeydim acaba? Her türlü önerilerinize açığım. Sistemim;

NVIDIA RTX 3050.
Intel i5 11320H.

RAM takviyesi yapmalısın öncelikle ayrıca laptoplardaki RTX modelleri masaüstündekiler kadar değil performans açısından bunun belli başlı sebepleri oluyor ve bana kalırsa öncelikle diğer oyun inceleme videolarına bakın sizin sistemle aynı olan arada fark var ise eğer izlediğiniz videolardakinden Windows'ta güç ayarları vs ayarlama yapın.

Bende de Lenovo Gaming 3 var ve hiç bir performans sıkıntısı yaşamadım fps değerleri benimkine göre yarı yarıya düşük gözüküyor.
AMD Ryzen 5
RTX 3060
16GB RAM
2.5 TB SSD

NVIDIA RTX 3050.
Intel i5 11320H.
Son olarak Oyun içi FPS değerlerinizi atın buraya birde görev yöneticisini de çekin bakalım bostayken sistem durum nasıl

Hortlatmış gibi olacağım ama, 2x8GB Ram yapınca inanılmaz artış oldu. FPS bakımından örnek verirsem CS2'de 70 küsür FPS değerlerindne 200'e, RDR2 (yüksk) ayarlarda iken 40-50 FPS değerlerinden 70 ila 80 gibi FPS değerlerine çıktı.

Geri
Yukarı