Lenovo Ideapad Gaming 3 sıcaklık değerli nasıl?

Hocam GPU normalde 48-49-50W arası çekiyor. O sırada yanlışlıkla Alt Tab attım bir şeye bakmak için değer azaldı. Ancak Fotoğrafı çektikten sonra GPU sıcaklığına baktığımda 70-75 arası bir şeydi. Ekran kartım zaten 50W güce sahip.

CPU için söylemiştim ben hocam 45TDP var 29w da 92 derece fazla gibi geldi bana.

Hocam GPU normalde 48-49-50W arası çekiyor.O sırada yanlışlıkla alt tab attım bir şeye bakmak için değer azaldı.Ancak Fotoğrafı çektikten sonra GPU sıcaklığına baktığımda 70-75 arası bir şeydi.Ekran kartım zaten 50W güce sahip.

Hocam koydeyim şu an.Etrafımda hiç kitap yok :D.
Laptopu yükseltecek başka bir şeyde olur.

CPU için söylemiştim ben hocam 45TDP var 29w da 92 derece fazla gibi geldi bana.
Nasıç bir test yapayım hocam? Ne önerirsiniz daha rahat anlamak için.Pek bu tür işlerden anlamıyorum açıkcası.

Oyun oynarken CPU frekansına dikkat edin. Sıcaklığı düşürmek için hızından kısmıyorsa normaldir. Bende de msi gf65 thin model laptop var. Aynı işlemci var ekran kartı ise 1660 ti. Oyuna göre işlemci 95 97 derece arası değişiyor. Ekran kartı da 86 derecelere çıkabiliyor. Yani sizinkiler gayet iyi.
Hocam CPU değerleride sizinkiyle aynı.GPU max 80-82 dereceleri görüyor, ancak işlemci için kronik ısınla sorunlu diyorlar.

Geri
Yukarı