Lenovo Ideapad Gaming'deki noktalar ölü piksel mi?

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, 3 haftalık bilgisayarımda bu akşam Dying Light oynarken bir tuhaflık yaşadım. Sadece siyah renkte aşağıdaki gibi bir mavi nokta vardı. Ölü piksel testinde ise sadece siyah renkte mavi bir piksel gördüm. Hiçbir renkte problem yokken siyahta oluyor. Bu ölü piksel midir? Cihazım 3 haftalık, iade mi alırlar değişim mi yaparlar?

IMG_20210514_202354.jpg

Ölü piksele pek benzemiyor. Büyük ihtimal yanlışlıkla çizdiniz ya da benim daha önce yaşadığım gibi yazılımsal bir sorun. Siyah bir sayfa açıp ekran görüntüsü alınca leke fotoğrafa geçiyor mu?

Ölü piksele pek benzemiyor. Büyük ihtimal yanlışlıkla çizdiniz ya da benim yaşadığım gibi yazılımsal bir sorun. Siyah bir sayfa açıp ekran görüntüsü alınca leke fotoğrafa geçiyor mu?
Bütün renklerde normalken bir tek siyahta oluyor problem, ss alıp arkadaşıma attığımda onda gözükmedi.
Sadece bir tane ise ve diğer renklerdede belirgin değil ise işlem yapmazlar.
İyi de garanti kapsamı içinde, sonuçta ölü piksel.

Bütün renklerde normalken bir tek siyahta oluyor problem, ss alıp arkadaşıma attığımda onda gözükmedi.
O halde yazılımsal bir sorun değil, ben bir çeşit virüsten dolayı bu sorunu yaşamıştım ve tarama yaparak çözmüştüm.

İyi de garanti kapsamı içinde, sonuçta ölü piksel.
Dediğim gibi; ölü piksele benzemiyor, ölü piksel olsa tek bir piksel ya da en faza iki-üç pikselden oluşan bir şekil olurdu. Leke bir anda mı oluştu, elinizi çarptığınız falan oldu mu?
@marshall matherss Bu arada sorunun sadece siyah ekranda olması ilginç. Başka renkleri açıp dikkatlice bakın. Bir de bilgisayarı yeniden başlatın, belki çözülür.

O halde yazılımsal bir sorun değil, ben bir çeşit virüsten dolayı bu sorunu yaşamıştım ve tarama yaparak çözmüştüm.

Dediğim gibi; ölü piksele benzemiyor, ölü piksel olsa tek bir piksel ya da en faza iki-üç pikselden oluşan bir şekil olurdu. Leke bir anda mı oluştu, elinizi çarptığınız falan oldu mu?
@marshall matherss Bu arada sorunun sadece siyah ekranda olması ilginç. Başka renkleri açıp dikkatlice bakın. Bir de bilgisayarı yeniden başlatın, belki çözülür.
3 kere yeniden başlattım ve defalarca kontrol ettim. Kamerada ve gözle çok net bir şekilde görülüyor. Hiçbir renkte yokken siyah renkte oluşuyor. Tek bir nokta halinde. Hayır elimin çarpmasıyla oluşmadı, durup dururken.

Yeni konular

Geri
Yukarı