LENOVO ideaPad Z510 59 391783 Notebook İncelemesi

Sistem Özellikleri:

• 4. Nesil Intel® Core i7-4702MQ Dört Çekirdekli işlemci
  • GT 740M Ekran Kartı(GPU 128 Bit Gösteriyor) + HD 4600 Ekran Kartı (GPU 128 Bit Gösteriyor)
  • 8 GB 1600 Mhz Ram
  • 1 TB SATA HDD / 8 GB SSD Hybrid HDD
Test Ettiğim Oyunlar:
Testler Windows 7 Ultimate 64 Bit Orjinal İşletim sistemi ile denendi.

• Battlefield 3 Medium Seviye Akışkan Donma Yok.
  • Far Cry 3 Medium Seviye Akışkan Donma Yok.
  • Crysis3 Medium Seviye Akışkan Donma Yok.
  • GTA 4 Medium Seviye Akışkan Donma Yok.
  • Crysis 2 Medium High Akışkan Donma Yok.
  • Modern Warfare 3 Medium Seviyede Akışkan Donma Yok.
  • Assassins Creed III Seviyeye Bakamadım ama Donma Yok.
Genel Olarak Böyle.

Kendi Görüşlerim ( + - Yönleri )
Artıları:
  • Güzel Tasarıma Sahip.
  • Ses Beklediğimden daha kaliteli ve yüksek çıktı. Gerçekten süper. :)
  • Klavyesi Çok rahat.
  • Fiyatına Göre En iyi performans.
Eksileri:
  • TouchPad Biraz daha rahat kullanım için tasarlanabilirdi.
Tamamıyla kendi görüşlerim. Pcdepo'dan Maximum kartla 9 Taksitle 1998 TL ye aldım. Gayet memnunum. Beklediğimden çok daha iyi.

Teşekkürler,
Saygılarımla, Orhan AYDOĞDU

Son düzenleme:
Arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ancak ekran kartının 128 Bit olduğunu yazmışsın. Bende 1 aydır bu ürünü pcdepo'ya mesaj atarak sordum ve sadece netbook gibi birkaç sitede. Özellikle baktım bu bilgisayarın ekran kartı 64 Bit olarak gösteriyor. Sen emin misin 128 bit olduğuna? Ahanda bu gün baktım ürünü kaldırmış pcdepo bakalım hayırlısı cevap verirsen sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ancak ekran kartının 128 Bit olduğunu yazmışsın. Bende 1 aydır bu ürünü pcdepo'ya mesaj atarak sordum ve sadece netbook gibi birkaç sitede. Özellikle baktım bu bilgisayarın ekran kartı 64 Bit olarak gösteriyor. Sen emin misin 128 bit olduğuna? Ahanda bu gün baktım ürünü kaldırmış pcdepo bakalım hayırlısı cevap verirsen sevinirim şimdiden teşekkürler.
GT 740M lerin piyasada 64 ve 128 bitlik modelleri var. Siz 64 bit olan modeline denk gelmişsiniz.

Bu pc'nin ekran kartı 64 bittir. Ama bunun 64 bit olmasına bakmayın en ağır oyunları medium - high ayarında rahatlıkla en az 25 fps ile oynuyorum. 64 bit olması hiç sorun değil dert etmeyin kesinlikle.

Cevabın için teşekkür ederim Ferdi. Hani oyunları oynuyorsun? Mesela örnek verebilir misin?Bir de ısınma oluyor mu? Onu merak ettim.

Cevabın için teşekkür ederim Ferdi. Hani oyunları oynuyorsun? Mesela örnek verebilir misin?Bir de ısınma oluyor mu? Onu merak ettim.
Şu an Assassin's Creed 4: Black Flag oynuyorum dostum. Onun dışında Crysis 3, Prototype 2, Far Cry 3 ve Thief oyununu oynuyorum. High ayarlarında oynuyorum. Sadece crysis 3 ve assasin's çok yüksek ayarlarda zorluyor onun dışında özel ayarlarda medium high yapınca hiç zorlamıyor. Gerçekten çok iyi. Bu pc'yi özel olarak alalı 2 hafta oldu. Isınma konusunda ise max. 70 dereceye çıkıyor. 70'i hiç geçmedi ve genel olarak 60-65 derecede oynuyorum. 2-3 saat oynayınca 70'e çıkıyor geçmiyor hiç şüphen olmasın. Ayrıca energy manager'den fan temizleme özelliği var çok güzel birşey. Z510'un tek sorunu var ekranı mat gibi. Onun dışında çok memnunum. Tek bilmediğim batarya kullanımı şimdilik.

Şu an Assassin's Creed 4: Black Flag oynuyorum dostum. Onun dışında Crysis 3, Prototype 2, Far Cry 3 ve Thief oyununu oynuyorum. High ayarlarında oynuyorum. Sadece crysis 3 ve assasin's çok yüksek ayarlarda zorluyor onun dışında özel ayarlarda medium high yapınca hiç zorlamıyor. Gerçekten çok iyi. Bu pc'yi özel olarak alalı 2 hafta oldu. Isınma konusunda ise max. 70 dereceye çıkıyor. 70'i hiç geçmedi ve genel olarak 60-65 derecede oynuyorum. 2-3 saat oynayınca 70'e çıkıyor geçmiyor hiç şüphen olmasın. Ayrıca energy manager'den fan temizleme özelliği var çok güzel birşey. Z510'un tek sorunu var ekranı mat gibi. Onun dışında çok memnunum. Tek bilmediğim batarya kullanımı şimdilik.
GT 740M lerin piyasada 64 ve 128 bitlik modelleri var. Siz 64 bit olan modeline denk gelmişsiniz.
Baktığım tüm sitelerde 64 bitlik ekran kartı kullanılmış. Bu bilgisayar için 128 bitlik bir site varsa yazarsan sevinirim.

Arkadaşım pcdepoda aynı ürünü 1 aydır takip ediyorum.Sşu anda stokta yok. Ayrıca Z510 59 391771 kodlu ürünü de takip ediyorum. Özellikle sordum bu iki üründe 64 bit ekran kartına sahip. Sen 128 bit olduğuna emin misin?

Sistem Özellikleri:

• 4. Nesil Intel® Core i7-4702MQ Dört Çekirdekli işlemci
  • GT 740M Ekran Kartı(GPU 128 Bit Gösteriyor) + HD 4600 Ekran Kartı (GPU 128 Bit Gösteriyor)
  • 8 GB 1600 Mhz Ram
  • 1 TB SATA HDD / 8 GB SSD Hybrid HDD
Test Ettiğim Oyunlar:
Testler Windows 7 Ultimate 64 Bit Orjinal İşletim sistemi ile denendi.

• Battlefield 3 Medium Seviye Akışkan Donma Yok.
  • Far Cry 3 Medium Seviye Akışkan Donma Yok.
  • Crysis3 Medium Seviye Akışkan Donma Yok.
  • GTA 4 Medium Seviye Akışkan Donma Yok.
  • Crysis 2 Medium High Akışkan Donma Yok.
  • Modern Warfare 3 Medium Seviyede Akışkan Donma Yok.
  • Assassins Creed III Seviyeye Bakamadım ama Donma Yok.
Genel Olarak Böyle.

Kendi Görüşlerim ( + - Yönleri )
Artıları:
  • Güzel Tasarıma Sahip.
  • Ses Beklediğimden daha kaliteli ve yüksek çıktı. Gerçekten süper. :)
  • Klavyesi Çok rahat.
  • Fiyatına Göre En iyi performans.
Eksileri:
  • TouchPad Biraz daha rahat kullanım için tasarlanabilirdi.
Tamamıyla kendi görüşlerim. Pcdepo'dan Maximum kartla 9 Taksitle 1998 TL ye aldım. Gayet memnunum. Beklediğimden çok daha iyi.

Teşekkürler,
Saygılarımla, Orhan AYDOĞDU

Z510'lar 64 bit arkadaşlar yukarıda söylemiştim ve doğru.

Benim indirdiğim ilk programda 128 bit yazıyordu şimdi farklı bir program indirdim dediğiniz gibi 64 bit çıktı cevaplarınız için teşekkürler bu arada alalı bayağı oldu performans da düşüklük yok ısınma problemi Sıfır çok sessiz halen çok memnunum ayrıca bf 4 ve moh warfighter gibi oyunlarıda oynadım sıfır kasma cevaplarınız için teşekkürler,

Arkadaşlar Lenovo z510'ların bataryası çıkartılabilir batarya mı?
Hayır çıkmıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı