Lenovo L340 İnceleme

BIOS guncellemeleri tasarimsal herhangi bir degisiklik getirmiyor hocam. Driverlarin indirme bolumunde bulunan "Readme.txt" dosyasina bakarsaniz nelerin degistigini gorebilirsiniz.
Ornegin son guncellemenin "Readme.txt" dosyasi: Link
Denilene gore cesitli adreslerde iyilestirmeler yapilmis. Ozetle guvenlik guncellestirmesi.

Eyvallah hocam tekrardan teşekkürlerimi sunarım pek bilgim yok bu konuda, ama driver sıkıntısını çözdüğüm için mutluyum sizin yardımınız olmasa öyle kalmıştı.

hocam merhabalar lenevo l340 ırh 15 i59300 h lı versiyonu var elimde ama çok kötü performans alıyorum işlemci hızım oyun oynarken sürekli düşüyor yardımcı olabilir misin
hocam yukardada belirttiğim gibi xtu dan baktığım zaman cpu mun watt ı 45 wattan 18 watta düşüş yapıyor cpu 90 92 derece olduğu zaman bu konuda bana yardımcı olabilir misin @retiredtechnpt

Son düzenleme:
Throttlestop işe yarıyorsa yapabileceğin başka bişey yok malesef. Profesyonel birinin yardımı lazım.

Hocam buradan konusabiliriz.
Sicakliklar 90+ derecelere ulastigina islemci hizinin dusmesi gayet normal. Eger islemci yavaslamaz ise yanar.
Bunu cozmenin tek yolu cihazi sogutmak. Undervolt ya da harici bir laptop sogutucusu ile cihazi sogutmaya calisin.
Undervolt Rehberi: [Rehber] ThrottleStop ile undervolt - Technopat Sosyal
Ayrica BIOS'da bulunan DPTF isimli ayari devre disi birakirsaniz islemci daha agresif davranacaktir. Performans icin tavsiye ederim.

Son olarak da Lenovo cihazi oyunlarda 2.4 GHz de calismasi icin ayarlamis. Yani extradan Throttle Stop gibi bir program ile islemci hizini belli bir degere zorlamaz iseniz 2.4 GHz olmasi gereken deger. Bunun altina dusmedigi surece Lenovo'ya gore bir sorun yok.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim throttlestop ve dptf ayarlarını zaten konularıza önceden baktığım için yaptım tekrar teşekkür ederim.Ama bugün bir şey farkettim cod:warzone oyununda 50 60 civarı fps alıyorum ama cpu sıcaklığım 74 dereceyi hiç geçmiyor ve throttle stoptan bakınca 1.0023 V gibi gpu değerini görüyorum bunu arttırmanın bir yolu yordamı var mıdır sanırsam gpu da da powerlimit throttling var onu kaldırmayı denediniz mi bu konuda ki herhangi bir fikriniz çok işime yarayabilir teşekkürler

GPU'daki powerlimiti kaldırmanın tek yolu modded VBIOS yüklemek. VBIOS Firmware'e gömülü olduğu için laptopun BIOS'unu editlemelisiniz

@gen2 @retiredtechnpt teşekkürler 123ertoi hocam gpu overclockda senin gpu mhz benim gpu ya göee baya yüksek ben 1 mhz alıyorummwn fazla
@retiredtechnpt bana bütün throttlestop ayarlarını söyler misin hocam

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…