Lenovo Legion 5 5600X RTX 3060 11.999 TL'ye alınır mı?

1650 ekran kartı olan arkadaşlarım benden yüksek FPS alınca moralim bozuldu açıkçası yarın başka oyunlarda deneyeceğim siz başka oyunda denedinizmi onlarda durum nasıl.
Witcher 3 de karşılaştırın ultra ayarlarda arkadaşınız 30-40 alırken siz 90-100 fpsi görünce moraliniz düzelir :D

Ayrıca AC Odyssey ve Anno 1800 oynadım. Odysseyde ultra ayarlarda 60 fps alıyor. Bir kaç gereksiz özellik kapatılırsa daha yükselir sanırım. Bir de optimizasyon sıkıntılı bir oyun onu da hesaba katmak lazım. Anno 1800 de ise 120-100 fps aldım benchmark testinde.

Witcher 3 de karşılaştırın Ultra ayarlarda arkadaşınız 30-40 alırken siz 90-100 FPS'i görünce moraliniz düzelir :D

Doğrudur bu benim ilk bilgisayarım sayılır diğeri 13 yıllık emektardı bu kadar bekleyip üstüne böyle bir sonuç olunca ister istemez insanın morali bozuluyor. Yarın daha büyük oyunlarda test edip moralimi düzeltirim umarım. 😄 Teşekkürler cevabınız için.

Doğrudur bu benim ilk bilgisayarım sayılır diğeri 13 yıllık emektardı bu kadar bekleyip üstüne böyle bir sonuç olunca ister istemez insanın morali bozuluyor. Yarın daha büyük oyunlarda test edip moralimi düzeltirim umarım. 😄 Teşekkürler cevabınız için.
Tek çekirdekle çalışan, ekran kartının neredeyse yüzde 30'unun bile kullanılmadığı bir oyunda doğru düzgün bilgisayarı test edemezsiniz hocam takmayın kafanıza.

Ayar falan yapılmasına gerek yok, lenovo vantage üzerinden sürücüleri denetleyip kurduysanız, windows updateleri yaptıysanız gerek yok başka bir şeye.
Lenovo vantage bios güncellemesi de yapıyor mu hocam bir de lazım olur da elle driver kurulursa diye seri numarasını nereden bulabilirim cihazın l5i pro almayı düşünüyorum
Ha bir de ben youtubeda bios üzerinden mux switch olayını gördüm sanırım discrete gpu seçtiğimiz gibi vantage yazılımında hybrid modu otomatik olarak kapanıyordu yazılımda yapmakla biostan yapmak arasında fark olabilir mi?
Ha bir de ben youtubeda bios üzerinden mux switch olayını gördüm sanırım discrete gpu seçtiğimiz gibi vantage yazılımında hybrid modu otomatik olarak kapanıyordu yazılımda yapmakla biostan yapmak arasında fark olabilir mi?

Son düzenleme:
Lenovo vantage bios güncellemesi de yapıyor mu hocam bir de lazım olur da elle driver kurulursa diye seri numarasını nereden bulabilirim cihazın l5i pro almayı düşünüyorum
Evet bios güncellemesini program üzerinden yapabiliyorsunuz ben öyle yaptım. Mux switchi yazılımdan kapatmakla biostan kapatmak arasında hiç bir fark yok. Her türlü bilgisayar reset atıp baştan başlıyor bi o sıkıntısı var.

Evet bios güncellemesini program üzerinden yapabiliyorsunuz ben öyle yaptım. Mux switchi yazılımdan kapatmakla biostan kapatmak arasında hiç bir fark yok. Her türlü bilgisayar reset atıp baştan başlıyor bi o sıkıntısı var.
Hocam bir de win 10 kurulu aldım diyelim laptopu gelir gelmez driver kuracağım ya internete ancak wifi ile bağlanabiliyorum evde ethernet kablosu geçmiyor fakat lan ve wifi driverleri de kurulu gelmiyorsa bu işin içinden nasıl çıkarım?

Hocam bir de win 10 kurulu aldım diyelim laptopu gelir gelmez driver kuracağım ya internete ancak wifi ile bağlanabiliyorum evde ethernet kablosu geçmiyor fakat lan ve wifi driverleri de kurulu gelmiyorsa bu işin içinden nasıl çıkarım?
Hocam bende kurarken kablosuz ağlar çıkmadı internet yok dedi, ben kablo takıp kurdum ama öyle bir imkanınız yoksa telefonunuzdan usb ile internet paylaşabilirsiniz.

PUBG'de ayarların hepsini fullledim bayağı 1.5-2 saat falan oynadim sıcaklar bu şekilde ancak abi klavyenin sağ tarafı, bilgisayarin alt kısmı ve arkası öyle bir ısınıyor ki elinizi yakıyor yani. Yüksek bir yerde oynuyorum bilgisayarin altı boş ama yine de klavyenin orta kısmı ve sağ tarafı çok fena ısınıyor ve fan sesi çok fazla geliyor bence. Kulaklık takınca hiç duyulmuyor ama kulaklık yokken bayağı uçak kalkiyor sanki yanınızda o derece bir sesi var. Lakin sıcaklık değerlerinde ben bir anormallik göremedim. İşlemci 91'lere falan anlık geldi yani genelde 70-80 arasiydi oyunda ve her şey Ultra ayarlardaydı normal yani bence

Siz ne düşünüyorsunuz normal mi sizce sıcaklık değerleri.

Dosya Ekleri

• IMG_20210913_011255.jpg
    IMG_20210913_011255.jpg
    88,3 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_20210913_011305.jpg
    IMG_20210913_011305.jpg
    90,5 KB · Görüntüleme: 62
Witcher 3 de karşılaştırın Ultra ayarlarda arkadaşınız 30-40 alırken siz 90-100 FPS'i görünce moraliniz düzelir :D

Ayrıca AC Odyssey ve anno 1800 oynadım. Odyssey'de Ultra ayarlarda 60 FPS alıyor. Birkaç gereksiz özellik kapatılırsa daha yükselir sanırım. Bir de optimizasyon sıkıntılı bir oyun onu da hesaba katmak lazım. Anno 1800 de ise 120-100 FPS aldım benchmark testinde.

Control oyununda test etme şansım oldu.
High ayarlarda RTX en yüksek seviyede ve DLSS kalite modu aktive iken 70 - 80 FPS arası kaldı.
Sıcaklıklar işlemci 80 - 84 derece civarı ekran kartı 78 civarı seyretti. Değerler nasıldır sizce?

Bir de hocam oyun oynarken klavyenin sağ tarafı sizde de ısınıyor mu?

Arkadaşlar bu modelin 1TB'li versiyonunu almayı düşünüyorum. Oyun, yazılım ve sanal makine üzerine kullanacağım, yani ramde önemli benim için. Ama ramler sıkıntılı denmiş doğru mu? İşimi görür mü pc?

Yeni konular

Geri
Yukarı