Lenovo Legion 5 5600X RTX 3060 11.999 TL'ye alınır mı?

PUBG'de ayarların hepsini fullledim bayağı 1.5-2 saat falan oynadim sıcaklar bu şekilde ancak abi klavyenin sağ tarafı, bilgisayarin alt kısmı ve arkası öyle bir ısınıyor ki elinizi yakıyor yani. Yüksek bir yerde oynuyorum bilgisayarin altı boş ama yine de klavyenin orta kısmı ve sağ tarafı çok fena ısınıyor ve fan sesi çok fazla geliyor bence. Kulaklık takınca hiç duyulmuyor ama kulaklık yokken bayağı uçak kalkiyor sanki yanınızda o derece bir sesi var. Lakin sıcaklık değerlerinde ben bir anormallik göremedim. İşlemci 91'lere falan anlık geldi yani genelde 70-80 arasiydi oyunda ve her şey Ultra ayarlardaydı normal yani bence

Siz ne düşünüyorsunuz normal mi sizce sıcaklık değerleri.

Hocam laptobun sol alt bilek destek noktası ısınıp bileğini yakıyor mu?
Soğuk mu orası
Screenshot_5.png

Sıcaklıkları düşürmek isteyen arkadaşlar bunu deneyebilirler. Çok farkediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam laptobun sol alt bilek destek noktası ısınıp bileğini yakıyor mu?
Soğuk mu orası
Eki Görüntüle 1165033
sol taraf sıcak değil hocam oyun oynarken wasd çok hafif bi sıcaklık geliyor ama anlaşılmayacak derecede az yani ve sol alt bilek desteği hiç sıcak değil nerdeyse buz gibi oyun oynarken kullanmadığın sağ taraf ısınıyor biraz da ortası
Sıcaklıkları düşürmek isteyen arkadaşlar bunu deneyebilirler. Çok farkediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
izledim ama hiç bi şey anlamadım hocam siz anladıysanız yardımcı olur musunuz

Son düzenleme:
Sol taraf sıcak değil hocam oyun oynarken wasd çok hafif bir sıcaklık geliyor ama anlaşılmayacak derecede az yani ve sol alt bilek desteği hiç sıcak değil neredeyse buz gibi oyun oynarken kullanmadığın sağ taraf ısınıyor biraz da ortası.

İzledim ama hiçbir şey anlamadım hocam siz anladıysanız yardımcı olur musunuz?

Registerydeki değişiklik Windows güç ayarlarına Boost seçeneği ekliyor ve oradan da CPU Boost modunu kapatarak CPU sıcaklığı düşürülebiliyor. CPU ağırlıklı olmayan oyunlarda çok az bir performans düşüşü ile ciddi sıcaklık düşüşü sağlanabiliyor bu şekilde.

Bir diğer yöntem de 3. parti bir yazlım olan Ryzen Controller ile CPU'ya sıcaklık limiti yada güç limiti uygulayarak (veya her ikisini de uygulayarak) sıcaklık düşürmek de mümkün. Lakin şu anki kullandığınız bilgisayarın sıcaklık kaynaklı bir sorunu olmaması lazım. Yani normal şartlarda throttle olup da performası düşmemeli. Ama hem donanım ömrü hem de macun ömrü açısından, performanstan çok fazla feragat edilmiyorsa sıcaklık düşürmek yine de mantıksız değil bence.

Registerydeki değişiklik Windows güç ayarlarına Boost seçeneği ekliyor ve oradan da CPU Boost modunu kapatarak CPU sıcaklığı düşürülebiliyor. CPU ağırlıklı olmayan oyunlarda çok az bir performans düşüşü ile ciddi sıcaklık düşüşü sağlanabiliyor bu şekilde.

Bir diğer yöntem de 3. parti bir yazlım olan Ryzen Controller ile CPU'ya sıcaklık limiti yada güç limiti uygulayarak (veya her ikisini de uygulayarak) sıcaklık düşürmek de mümkün. Lakin şu anki kullandığınız bilgisayarın sıcaklık kaynaklı bir sorunu olmaması lazım. Yani normal şartlarda throttle olup da performası düşmemeli. Ama hem donanım ömrü hem de macun ömrü açısından, performanstan çok fazla feragat edilmiyorsa sıcaklık düşürmek yine de mantıksız değil bence.
Performanstan neredeyse ödün vermeden sıcaklıklara çok etkisi olduğu için kapatmak istedim hocam, yoksa sıcaklık sorunu olduğundan değil. Normalde 75-80 derece oynuyorsam kapattıktan sonra 60-65 derecelerde oynuyorum. Ortalama aldığım fps de aynı üstelik.

Dostlar Legion 5 geldi baya beğendim çok güzel laptop. Fazla bir test falan yapamadım zamanım olmadığı için ama bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Pilde kullandığım zaman 60 Hz yapmaya çalıştım ekranı ama öyle bir seçenek yokmuş. CRU ile veya AMD’den özel çözünürlük 60 Hz oluşturup deneyen oldu mu yapılabiliyor mu?

Dostlar Legion 5 geldi bayağı beğendim çok güzel laptop. Fazla bir test falan yapamadım zamanım olmadığı için ama bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Pilde kullandığım zaman 60 Hz yapmaya çalıştım ekranı ama öyle bir seçenek yokmuş. Cru ile veya AMD'den özel çözünürlük 60 Hz oluşturup deneyen oldu mu yapılabiliyor mu?

Cru'yu yükledim de daha denemedim hocam ama oluşturmak şart gibi çünkü 165Hz de en fazla 2 bucuk saat şarj süresi gözüküyor bende. Yani bu ürünü satarken 5.5-6 saat batarya süresi normal kullanımda diyorlar ama ekranın Hz'sini düşürmeyince o saatin 3'de 1I kadar kullanılıyor batarya. Çok saçma değil mi? Yoksa benim üründe mi sıkıntı var?

Son düzenleme:
Arkadaşlar bende bu ürünü aldım win10 kurdum, aygıt yöneticisinden sürücüleri tarattım,windows güncelleştirmelerini yaptım, lenovonun sitesinden bios güncellemesi yaptım. Şuan şarjım 2.5 - 3 saat anca gidiyor yaptığım sadece internette gezmek başka birşey yapmıyorum. Lenovonun sitesindeki tüm güncellemeleri yapmalımıyım ? Ekran kartını falan nasıl güncelleyeceğim hiç bilmiyorum.
laptops and netbooks :: legion series :: legion 5 15ach6hcontentdetail - Lenovo Support TR buradan sadece bios ve enerji yönetimi yazan yerleri güncelledim. Diğerlerini de güncelleyim mi ?
Dostlar Legion 5 geldi baya beğendim çok güzel laptop. Fazla bir test falan yapamadım zamanım olmadığı için ama bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Pilde kullandığım zaman 60 Hz yapmaya çalıştım ekranı ama öyle bir seçenek yokmuş. CRU ile veya AMD’den özel çözünürlük 60 Hz oluşturup deneyen oldu mu yapılabiliyor mu?
Şarjın ne kadar gidiyor? Ben sadece internette takıldım max 15dk video izlemişimdir 2.5 saat civarı gitti çok az değil mi ?

Son düzenleme:
Windows içinde gelişmiş görüntü ayarları var. Buradan yenileme hızının değiştirebilmesi lazım. Legion 5 özelinde söylemiyorum. Genel olarak buradan ayarlanabiliyor olması lazım.

Geri
Yukarı