Lenovo Legion 5 vs. Gigabyte Aorus 15P KC

mertsolena

Zeptopat
Daha fazla  
Bu iki dizüstü bilgisayar arasında kaldım, siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Aorus 15p kc indirim ile 15.199 TL'ye düşmüştü. Tekrar bu fiyat gibi indirim gelirse alma imkanım olabilir. Öbür tarafta da Lenovo Legion 5 benzer özelliklere sahip ve daha uygun fiyatlı (12.999 TL) gözüküyor. İki bilgisayara da İtopya üzerinden bakıyorum.

Oyun testlerine baktığımda yanlış değilsem Legion 5 biraz daha önde. Legion 5 ayrıca RTX 3060 Max-P 130W versiyonu ile geliyor. Öte yandan Aorus'un da i7-10870H'si Legion'ın Ryzen 5 5600h'sinin yanında nasıl kıyaslanır aklıma takıldı. Ek olarak Aorus'un bataryası biraz daha iyi gözüküyor. Bazen film/dizi izlemek için birkaç saatliğine prizden ayırmak iyi gelir diye düşünüyorum. Sizin bu iki bilgisayar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

İkisi de çok iyi cihaz. Aorus 15P de 115+15 w ekran kartı içeriyor ve 8 çekirdek işlemcisi var. Legion 5 6 çekirdek. İşlemci yönünden Aorus önde. Ama arada fiyat farkı da az değil. Bence iki cihazdan birini rahatlıkla alabilirsiniz işlemciyi kıyaslayıp kafanızda. İkisi de üzmez.

İkisi de çok iyi cihaz. Aorus 15P de 115+15 w ekran kartı içeriyor ve 8 çekirdek işlemcisi var. Legion 5 6 çekirdek. İşlemci yönünden Aorus önde. Ama arada fiyat farkı da az değil. Bence iki cihazdan birini rahatlıkla alabilirsiniz işlemciyi kıyaslayıp kafanızda. İkisi de üzmez.
Aorus 15p 100+15w değil miydi?

Aorus 15p 100+15w değil miydi?

100+15W doğru olanı hocam. İkisi de çok kaliteli cihazlar. Aorus'un artısı bence daha şık bir tasarımı var, 240 Hz ekranı var, işlemcisi 8 çekirdek 16 izlek. Eksi olarak 15 W bir kaybı var ama tabii ki ortada belirgin bir fark yok. Bir de Aorus'un çift SSD problemi var, eğer çift SSD kullanırsanız seste (hoparlör ve kulaklık) cızırtı, ses sıkıntısı meydana geliyor. Yabancı forumlarda dengeli moda alınıp çözüldüğü belirtilmiş. 2 farklı sitede de böyle gördüm. Belki de ilerde bir BIOS update ile çözülür.

Evet 115w toplamda ben Rtx 3070 içeren versiyonla karıştırdim. Rtx 3070 130w idi.

Yeni konular

Geri
Yukarı